Nový Tab S6 Lite láká na kapacitu baterie nebo podporu S-Penu Dokáže nový tablet od Samsungu konkurovat iPadu (2019) ?

17.04.2020 10:00 / od David Petrák
foto:  Samsung
  • Samsung představil po půl roce odlehčenou verzi svého vlajkového tabletu S6.
  • Bude osazen 10,4palcový TFT LCD displejem, solidní baterkou a především S-Penem.
  • Ceny ani dostupnost zatím nejsou známy, ale měl by konkurovat iPadu 2019 s cenovkou okolo 10 tisíc.

Samsung v červenci minulého roku představil plnohodnotný Tab S6, ke kterému se dnes přidal odlehčený, cenově dostupnější Tab S6 Lite. Jak vypadá na papíře? Tab S6 Lite disponuje 10.4" TFT LCD displejem s rozlišením 2000x1200 bodů, který je jen o 0,1" menší než na klasické S6 se Super AMOLED displejem s rozlišením 2560x1600 bodů. Lite verze taktéž postrádá čtečku otisku prstu, která u Tab S6 nechyběla.

Srdcem nového tabletu je osmi-jádrový procesor Exynos 9611 s maximální taktovací frekvencí 2,3Ghz. Tomu sekundují 4GB RAM a lze si vybrat z dvou paměťových variant. Buď 64GB nebo 128GB paměti. Klasický Tab S6 sice v základu přichází již s 6GB RAM a 128GB úložiště, kdy TOP model disponuje 8GB RAM a 256GB úložiště, na druhou stranu Lite verzi tabletu obývá slot na Micro SD kartu s maximální pamětí až 1TB.

Po stránce softwaru je na Tab S6 Lite při prvotním zapnutí předinstalovaný Android 10 s prostředím One UI 2.0. Tablet taktéž umožňuje přijímat hovory a odpovídat na textové zprávy, v případě že vlastníte telefon od Samsungu se systémem Android 9.0 Pie nebo vyšším s minimálně 3GB RAM.

Na zadní straně tabletu najdete senzor s rozlišením 8 Mpx, zatímco na přední straně se v horním rámečku ukrývá senzor s rozlišením pouhých 5 Mpx. Na druhou stranu jde o tablet, takže se přes to dá v klidu přenést. O kvalitní bezdrátový přenos se u tabletu postará Bluetooth 5.0. Všechny milovníky klasických drátových sluchátek potěší 3,5mm jack a na těle tabletu taktéž najdeme reproduktory od značky AKG s podporou Dolby Atmos. Na spodní straně tabletu sídlí USB-C port, kterým budete dobíjet baterii o kapacitě 7 040 mAh.

Mnohem lákavěji zní fakt, že vám Sasmung do balení přibalí i stylus S-Pen, díky kterému bude S6 Lite ideální zápisník společník pro umělecké duše a podobně. Přeci jen se jedná stále o jeden z nejlepších stylusů na trhu. Zároveň tu je možnost dokoupit flipový obal, ke kterému lze stylus magneticky přichytit. 

Galaxy Tab S6 Lite u nás bude dostupný v klasické šedé, modré a růžové barvě. Koupit si jej můžete za 9 999 Kč v základní Wi-Fi verzi a pokud byste chtěli přidat ještě LTE, dáte za něj 11 999 Kč. Ochranné pouzdro s úchytem pro S-Pen pak vyjde na 1 699 Kč. Tablet tak skutečně útočí přímo proti nejlevnějšímu iPadu, což je velice těžké konkurence obzvláště nyní s nejnovějším iPad OS, avšak stylus v balení u Applu vážně nehledejte. Kreativci a pisálci mohou tedy tíhnout možná spíše k Samsungu.


Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.