Nový Snapdragon Wear 4100+ se snaží zachránit hodinky s Wear OS Šance na úspěch nejsou velké

30.06.2020 19:00 / od Michal Šrajer
  • Qualcomm představil hned dva procesory pro chytré hodinky - Snapdragon Wear 4100 a Wear 4100+.
  • Jsou vyrobeny 12nm procesem a díky svým čtyřem jádrům mají přinést až o 85 % vyšší rychlost oproti minulé generaci.
  • Prvních hodinek se dočkáme snad ještě letos, ale pouze se základní verzí 4100.

Chytré hodinky s operačním systém od Googlu zaspaly dobu. Prvním a největším problémem je samotný Google, který na vývoj systému kašle. Smysluplně jej nevylepšuje a vůbec se nesnaží svůj systém prosadit na trhu. Dokonce i z vývojářských konferencí Wear OS před dvěma lety zmizel. Druhým problémem byl vždy podřadný procesor, což byla zase chyba Qualcommu, jehož Snapdragon Wear 2100 a 3100 výrazně zaostávaly.Nyní je tu však nový Snapdragon Wear 4100 a 4100+, přičemž právě druhý jmenovaný je novým vlajkovým procesorem, takže si probereme nejprve jeho. Jde o procesor vyroben novější 12nm technologií namísto 28nm technologií z předchozí generace. Nejvýraznějším posunem bude výkon, jelikož se jedná o čtyřjádrový procesor s jádry Cortex A53 s taktem až 1,7 GHz a grafiku Adreno 504. Podle Qualcommu je 4100+ až o 85 % rychlejší než 3100.

Dalšího velkého vylepšení dozná speciální AON koprocesor, který zvládá nyní zobrazovat 64 tisíc barev, neustále sledovat tep, kroky, časovač a další funkce, zvládá haptickou odezvu a umožní rychlejší reakce systému. Jinými slovy už nebude v používání hodinek v úsporném režimu, kdy běží většina funkcí z koprocesoru, takový problém a zároveň se výrazně zvyšuje výdrž, jelikož zastene koprocesor více úkonů.Přidává se rovněž lepší LTE modem, Bluetooth 5.0, podpora LPDDR3 RAM a kupodivu i podpora až dvou 16Mpx fotoaparátů. Plus pochopitelně lepší GPS a tak dále.  

Pokud vás zajímají rozdíly mezi Wear 4100+ a 4100, tak toho není moc. Pouze 4100+ podporuje Wear OS i Android Open Source Platform, takže se teoreticky může využít i v jiných zařízeních než hodinkách. Podstatným rozdílem je však až absence koprocesoru v modelu 4100, což zhorší nejen výkon, ale především výdrž. Prvních hodinek se základním Snapdragonem Wear 4100 se dočkáme snad ještě letos od společnosti Mobvoi. Zařízení s lepším procesorem zatím oznámená není.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.