Nový Snapdragon 675 přinese do střední třídy trojité foťáky a další vlajkové funkce Rozmach trojitých fotoaparátu klepe na dveře

23.10.2018 07:30 / od Michal Šrajer
/Photos/IMG_20180903_151826.jpg
  • Mimo to podporuje trojité fotoaparáty, zpomalené video ve 480 FPS či vylepšenou umělou inteligenci
  • Nový procesor střední třídy je vyroben 11nanometrovou technologií a má osm jader
  • Prvních telefonů se Snapdragonem 675 bychom se měli dočkat v prvním čtvrtletí příštího roku

Procesor je nedílnou součástí smartphonů, a tak se vyplatí udržovat si přehled i mezi jednotlivými typy čipů. Proto si dnes jen v krátkosti představíme nový Snapdragon 675, který společnost Qualcomm představila. Ti znalejší z vás už mohli podle názvu odtušit, že jde o procesor střední třídy, avšak přináší nečekaně řadu vlajkových technologií. Předně je 675 vyroben novou architekturou Kryo 460, jež je založena na novém typu jader Cortex-A76 od ARMu. Podrobnosti znát nemusíte, ale vyplatí se jen upozornit, že tento typ jader využívá prozatím pouze Kirin 980 od Huawei, v současnosti jeden z nejvýkonnějších procesorů na trhu. Tohle je tedy poprvé, kdy Qualcomm tato jádra využil. 

Snapdragon 675 je vyroben 11nanometrovou technologií a jde o osmijádrový procesor, přičemž dvě jádra jsou zaměřena na výkon s taktem 2,0 GHz a dalších šest je dělaných pro nízkou spotřebu energie a jejich takt činí 1,75 GHz. I přes vlajkový typ jader tedy nejde o nejrychlejší čip, jelikož třeba starší Snapdragon 845 má takt 2,8 GHz. Když pomineme tyto technické informace, tak jde ihned vidět, že je nový procesor dělaný pro vlajkové funkce, které se postupně dostávají do střední třídy. Kupříkladu dokáže Snapdragon 675 už komunikovat nativně s trojitými fotoaparáty, natáčet zpomalené video v 480 FPS a najdeme tu podobné herní prvky pro vyšší výkon ve stylu GPU Turbo od Huawei. Mimo to nechybí rychlé nabíjení Quick Charge 4+ a vylepšená umělá inteligence

Procesor se má dostat do prvních komerčně dostupných telefonů až v prvním čtvrtletí příštího roku, takže můžeme počítat už příští rok s přívalem levnějších telefonů s trojitými foťáky. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.