Nový Microsoft Edge založený na Chromiu uniká ke stažení Stažení na vlastní nebezpečí!

25.03.2019 11:10 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Microsoft Edge založený na Chromiu uniká ke stažení na nespočtu webů
  • Nový prohlížeč si můžete vyzkoušet na vlastní nebezpečí už nyní ve verzi 75.0.107.0
  • Brzy by měl však vyjít ve veřejné betě a později se dostane na Windows 7, Windows 10 i macOS

Microsoft již před dlouhými měsíci oznámil, že dělá na nové verzi své prohlížeče Edge. Nakonec se ani s novým restartem nepovedlo natáhnout nové uživatele a spousta lidí si kupříkladu stěžovala na přetrvávající problémy s pomalým načítáním YouTube, za což ovšem mohla spíše taková nepřímá sabotáž Googlu. Ať už to však bylo jakkoli, Microsoft se rozhodl pro další restart. 

Edge tak nyní poběží na bázi jádra Chromium, na kterém běží drtivá většina ostatních prohlížečů jako Chrome či Opera. Díky tomu dostane nový prohlížeč plnou podporu všech rozšíření, které funguje už nyní v Chromu. Navrch se vyřeší problémy s YouTube a celkově by mohlo dojít k ještě lepšímu propojení desktopového a mobilního prohlížeče, jelikož na Android i iOS už nějakou dobu Edge založený na Chromiu najdete. 

A právě tento nový desktopový Edge si můžete vyzkoušet už nyní. Prohlížeč totiž unikl ještě v betě a je ke stažení na různých fórech už nyní, přičemž je už nyní prý dost rychlý a stabilní. Brzy se však dostane také do veřejného beta testování pro Insidery a poté vyjde naplno pro Windows 7, Windows 10 a navíc také pro macOS. Jestli vyjde na Mac ve stejnou dobu jako na Windows zatím nevíme.  

Samozřejmě musím upozornit, že pokud se rozhodnete Edge stáhnout už nyní z internetu, tak to děláte na vlastní odpovědnost a nelze zaručit bezpečnost vašeho počítače před viry a podobně. Link, který máte výše by měl být ovšem čistý. Navíc také nutno upozornit, že prohlížeč ještě není dodělán, takže v něm není třeba ještě podpora pera Windows Ink a chybí i další funkce, na které mohou být stávající uživatele Edge zvyklí. Vše by se však mělo postupně přidat. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.