Nový iPad Pro je bezesporu ten nejlepší a také nejdražší tablet na trhu Na změny narazíte skoro všude

31.10.2018 10:00 / od Michal Šrajer
/Photos/HONOR_8X_3.jpg
  • Nový iPad Pro se prodává v 11palcové i 12,9palcové variantě, přičemž obě mají nový design z tenkými rámečky
  • Tablet nabídne jemný 120Hz displej, brutálně výkonný procesor A12X či až 1Tb úložiště
  • Dále nám třeba konektor Lightning vystřídalo USB-C a zmizel 3,5mm jack či domovské tlačítko
  • Ceny tabletů startují na 22 990 Kč za 64GB malý model a šplhají až na neuvěřitelných 51 490 Kč za 1TB větší model

Applu se včerejšek skutečně povedl. Nový iPad Pro sklízí všude po světě jen a jen chválu. Tablet si prošel bezesporu největšími změnami za posledních pár let a pravdou zůstává, že nenajdete na trhu lepší či vybavenější tablet. Všechno to začíná už u nového designu, kdy má hliníkové tělo mnohem hranatější tvar a připomíná třeba iPhone 5. Zároveň je konstrukce tenké jen necelých 6 milimetrů. Největším rozdílem na první pohled je ovšem až přední strana. 

iPad Pro se vyrábí ve dvou velikostech, které se ovšem nijak hardwarově neliší. Máme 11palcový model, jehož displej má rozlišení 2388 x 1668 pixelů a 12,9palcový model s rozlišením 2732 x 2048 pixelů. Menší varianta se vešla do těla předchozího 10,5palcové verze a 12,9palcová verze je prostě jen menší se stejně velkým displejem jako dřív. Za to vděčíme velice tenkými rámečkům kolem celého obvodu. Displej samotný je poté stále LCD a má běží v hladkých 120 Hz

Tak tenké rámečky pochopitelně vytlačily také domovské tlačítko a Touch ID. Nyní se tablet ovládá gesty jako iPhony a stejně tak zde najdeme nové Face ID. Pokud jde o procesor nemohli jsme čekat nic jiného než čip z nejnovějších iPhonů, který je ovšem ještě výkonnější a nese jméno A12X Bionic. Brutální výkon poté doplňuje také úložiště, kdy si můžete vybrat z 64 GB, 256 GB, 512 GB a neuvěřitelného 1 TB. Zkrátka jde vidět, že iPad Pro má být skutečně produktivní a pracovní nástroj, a proto potřebuje spoustu místa.  Co se ostatní výbavy týče, máme zde čtveřici vylepšených reproduktorů, 12Mpx fotoaparát na zádech schopný natáčet 4K video v 60 FPS, přední 7Mpx kamerku a baterie má vystačit u obou modelů na 10 hodin používání. Rychlou 18W nabíječku přitom dostanete výjimečně hned v balení. Zajímavé přitom je, že můžete nyní iPadem dobíjet svůj iPhone či další zařízení nebo jej snad propojit s televizí. Apple totiž konečně upustil od svého Lightning konektoru a nasazuje v obou novinkách pouze USB-C. Na druhou stranu už tu máme skutečně pouze to USB, jelikož 3,5mm jacku odzvonilo, což muže být hlavně u takto drahého a profesionálně zaměřeného stroje velké mínus. 

Velkou novinkou je také podpora nové generace stylusu Apple Pencil, který lze nyní magneticky přichytit k boku tabletu, a navíc už se nemusí nabíjet hloupě zapojením přímo do tabletu. Když se totiž stylus přichytí na svém místa na tabletu začne se automaticky bezdrátově nabíjet. Představena byla rovněž vylepšená klávesnice, kterou lze rovněž magneticky přichytit k tabletu. Stylus Apple Pencil i klávesnice se dokupují pochopitelně samostatně. 

iPad Pro je zkrátka velký skokem, ale samozřejmě si za něj nechá Apple jako vždy zaplatit. Jinak by to snad ani nebyl Apple. Jen 64GB verze menšího 11palcového modelu vás tak vyjde na 22 990 Kč. Pokud byste chtěli větší 256GB úložiště, dáte za něj už 27 490 Kč, za 512 GB 33 490 Kč a za největší 1 TB úložiště hned 45 490 Kč. Tyto ceny nejsou pochopitelně nic v porovnání s 12,9palcovým modelem. Za jeho 64GB variantu dáte 28 990 Kč a za 256GB se dostáváme na 33 490 Kč. Následuje 512GB úložiště za 39 490 Kč a korunku nasazuje 1TB varianta za neuvěřitelných 51 490 Kč. To už musíte mít pořádný důvod, abyste dali takové peníze za tablet. Anebo jen nevíte, co s penězi.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.