Nový iPad Air má dostat konečně USB-C a větší displej Podobné péče se má dočkat také iPad Mini

03.06.2020 12:00 / od Michal Šrajer
foto:  Apple
  • Další iPady projdou vetší modernizací, která potkává letos postupně všechny produkty Applu.
  • Nový iPad Air 4 má mít displej s tenčími rámečky ve stylu iPadu Air, procesor z posledních iPhonů a USB-C.
  • Stejnou péči má pak z kraje příštího roku dostat také nově 9palcový iPad Mini.

Apple v poslední době pomalu napravuje nedostatky svých zařízení, které jim uživatelé dlouho vyčítali. Zvětšují se základní paměťové varianty, zlepšuje výdrž baterie, ztenčují rámečky, údajně se má i zmenšit notch. Nejnovějším členem rodiny produktu, které dostala omlazovací kůru má být pak nový iPad Air 4, který má stát již tradičně kolem 15 tisíc korun. 

Podle posledních zpráv má mít chystaný Air větší 11palcový displej, ale stejně velké tělo. Design má totiž připomínat více současný 11palcový iPad Pro s tenčími symetrickými rámečky. Zajímavě zní také zachování Touch ID, ale to je spíše je zbožné přání. Co však má být tutovka je procesor A13, který pohání současné iPhony. 

Co je mnohem důležitější je však odstranění Lighningu a zavedení USB-C i v tomto levnějším tabletu. Navíc se objevily i střípky informací o dalším iPadu Mini, o kterém už sice moc neslýcháme, ale Apple jej stále vyrábí. I ten se má dočkat stejné modernizační kůry a dostat větší 9palcový displej s USB-C. I levnější tablety tedy brzy patrně přejdou na modernější konektor a Applu zbydou prakticky už jen dva produkty s vlastním Lightningem, a to bohužel zrovna ty nejpopulárnější - iPhony a sluchátka AirPods. Na druhou stranu i prodeje tabletů v období pandemie po dlouhé době opět rostou. Poptávka je dokonce tak vysoká, že muselo LG zvýšit výrobní kapacity LCD displejů právě pro iPady.  

Kdy se nových tabletů dočkáme přesně nevíme, ale podle spekulací má přijít iPad Air 4 ještě v druhé polovině letošního roku. Nový iPad Mini by měl pak následovat v první čtvrtině roku 2021. Vzhledem k současné situaci a problémech s výrobou je však možné, že se data představení ještě odloží. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.