Nový iPad Air je odlehčenou verzí iPadu Pro s procesorem A14 a Touch ID v zapínacím tlačítku Základní iPad moc nezaujme

15.09.2020 21:11 / od Michal Šrajer
foto:  apple.com
  • Apple dnes na své konferenci představil dvojici levnější tabletů.
  • iPad 8. generace se designově nemění, ale má novější procesor A12 či podporu Apple Pencil.
  • iPad Air podědil design od iPadů Pro, má Touch ID v zapínacím tlačítku a nový procesor A14.

Apple dnes na své konferenci představil dvojici levnějších iPadů, které přinášejí řadu změn. Základem jablečných tabletů je stále zařízení s prostým označením iPad (osmé generace). Tento kousek má stále tradiční design se zaoblenými zády, velkými rámečky nebo Touch ID v domovském tlačítku. Změnou je však novější procesor Apple A12, který už má sice to nejlepší za sebou, ale stále jde o velice schopný hnací motor. 


10,2palcový Retina displej dále podporuje Apple Pencil a všechny funkce s ním spjaté. Nechybí stále ještě Lightning pro nabíjení, speciální Smart Connector pro iPady, 10hodinová výdrž baterie či 8Mpx fotoaparát. To vše pochopitelně běží na novém iPad OS 14, který bude k dispozici pro starší iPady prostřednictvím aktualizace již od zítřka.  

Podle výbavy je jasné, že iPad osmé generace je zaměřen na nenáročné a studenty, přičemž tomuto zaměření odpovídá i cena. Tablet je k dispozici v šedé, stříbrné a zlaté barvě od 9 990 Kč. Za tuto cenu koupíte 32GB Wi-Fi verzi. Za 128 GB dáte 12 490 korun a za základní 4G verzi hned 13 490 Kč.
iPad Air


Přesuňme se však na nepochybně mnohem zajímavější kousek. iPad Air doznal rozsáhlých úprav, přičemž největším z nich je nová konstrukce. Designově se jedná v podstatě o ostře řezaný iPad Pro a ztenčily se nám tak logicky i rámečky kolem 10,9placového displej s vysokým rozlišením 2360 x 1640 pixelů. Možná překvapí, že i přes tenké rámečky nám tu ale zůstalo Touch ID, jen se přemístilo vůbec poprvé do zapínacího tlačítka na boku, což je pro Apple velice netradiční řešení. Kéž by se dostalo také do alespoň některých iPhonů 12.

Velkým vylepšením je rovněž 6jádrový procesor Apple A14 vyroben 5nm technologií. Právě tento iPad nám dá tedy první ochutnávku výkonu chystaných iPhonů, jež budou mít stejný procesor. Oproti předchozí generaci Airu je nárůst výkonu procesoru o 40 % a grafiky o 30 %. Je zde rovněž nový 16jádrový Neural Engine pro strojové učení a umělou inteligenci.

Velice vítané bude nepochybně rovněž USB-C pro 20W nabíjení namísto Lightningu. Konektivitu zajišťuje Wi-Fi 6, vepředu je lepší 7Mpx kamerka a na zádech 12 Mpx fotoaparát z iPhonu 11. Podpora Apple Pencil, Magic Keyboard, stereo reproduktory a výdrž 10 hodin jsou pak samozřejmostí. Jde zkrátka o menší malinko odlehčený iPad Pro bez 120 Hz, Face ID nebo LiDARu.

Nový iPad Air bude k dispozici až od října hned v pěti barvách - šedé, stříbrné, růžové zlaté, zelené a modré. Ceny bohužel už však nepotěší, stejně jako samotný tablet se totiž blíží iPadu Pro. Základní 64GB Wi-Fi model vás vyjde na 16 990 Kč a 256GB varianta na 21 490 Kč. Základní 4G model je zase za 20 490 Kč. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.