Nový iMac od Applu nevypadá vůbec špatně V budoucnu se prý chce zbavit i Intel procesorů

09.08.2020 09:00 / od Petr Kubec
foto:  Apple
  • Většina změn je však pouze pod kapotou, vzhled zůstává stejný.
  • Na druhou stranu dostane iMac nejspíše ten nejlepší možný hardware.

iMac byl vždy přesně to, co Apple slíbil. All in One PC. Vše, co potřebujete, v jednom kusu hardwaru. Není tak divu, že firmy si jej rychle oblíbily, a to nejen pro multifunkčnost, ale i spolehlivost a výkon. A nejnovější verze ho přináší ještě daleko více.

Apple však prohlašuje, že se časem hodlá zbavit i procesorů Intel, které iMac pohání nyní, ve prospěch svých vlastních procesorů. O další kousek by to propojilo macOS a stroj a zároveň umožnilo vývojářům snadněji přenášet aplikace z iPadOS a iOS. To je však stále budoucnost. Alespoň zde máme nové procesory, a to 6, 8 i 10 jádrové, kde poslední dva umožňuji Turbo Boost až na 5,0 GHz, což je skvělé číslo.


Dále zde také máme zvětšení operační paměti, prý až do 128 GB pro specifické stroje, a Apple slibuje zvětšení výkonu až o 40% při práci s 8K videem ve Final Cut Pro. Grafiku pohání nová AMDčka, přesněji Radeon Pro 500 series, které používají nejnovější architekturu RDNA s tím, že grafiku jde zvednout až na 16GB dedikované paměti, což je dvojnásobek oproti předchozí generaci. V praxi by to tak mělo znamenat o 55% rychlejší renderování videa.

I u pamětí je jasný pokrok, je zde možnost až 8TB SSD, od kterého se čeká rychlost 3.4 BG/s. Stroj taktéž obsahuje Apple T2 Security Chip pro zabezpečení, na které jsme již zvyklí. Je jasné, že u lepších modelů se cena bude pohybovat ve stovkách tisíc korun, věřím, že své zájemce si však iMac najde, přeci jen, nabízí trošku něco jiného než jeho konkurenti.


Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.