Nové Vivo je kompletně celé ze skla, nemá porty a čtečka otisků je přes celý displej Konkurenční koncept pro Meizu

24.01.2019 13:00 / od Michal Šrajer
/Photos/HONOR_8X_3.jpg
  • Také Vivo už má svůj koncept telefonu bez tlačítek, USB-C, reproduktoru či slotu pro karty
  • Navíc je toto zařízení vyrobeno kompletně ze skla včetně rámu
  • Ten je navíc citlivý na tlak, je zde magnetické nabíjení skrz piny a čtečka otisků prstů je přes celý displej

Po včerejším představení konceptu Meizu Zero je tu dnes další telefon, který se snaží nemít v konstrukci jedinou dírku. Stejně jako u Meizu to ovšem není zcela dokonalé, jelikož i nové Vivo má stále větší mřížku pro mikrofon pod displejem. Ani koncept 5G telefonu budoucnosti Vivo APEX 2019 však nemá USB-C, nemá 3,5 mm jack, slot pro SIM kartu či mřížku reproduktoru

Zajímavější je u Viva ale samotná konstrukce a ne fakt, že v ní nejsou otvory. Telefon je totiž kompletně celý vyroben ze skla. To znamená, že ani ten běžný rám zařízení není z kovu. Namísto toho je vše z jednoho kusu skla, které je po obvodu telefonu výrazně silnější, aby nahrazovalo běžný rám. Otázkou je ovšem pevnost takové konstrukce při pádu. U tohoto kousku by byly pády na roh asi obzvláště zničující. 

Stejně jako Meizu najdeme pak i zde namísto tlačítek jen boky citlivé na tlak jako u HTC. Reproduktor nahrazuje rovněž stejná technologie, jež přenáší zvuk vibrací displeje. Onen displej má být typu OLED, má kolem sebe vcelku širší rámečky, a hlavně by měl mít po celé své ploše také čtečku otisků prstů. Na stejné technologii pracuje také Oppo či Xiaomi, avšak zatím prý není připravena na ostré nasazení. Rozhodně však jde podle mě o bezkonkurenčně nejužitečnější funkci celého konceptu. 

Zajímavé je sice i "bezdrátové" nabíjení MagPort, které funguje formou magnetických pinů na zádech, ale to vidím spíše jako krok zpět. Takové řešení je sice jednodušší na výrobu a není tak nákladné, ale také není ani zdaleka tak praktické jako 18W bezdrátové nabíjení Meizu, kde prostě jen telefon položíte na podložku. Přesto je princip nabíjení ve stylu chytrých hodinek u telefonu zajímavou myšlenkou. 

Pokud budeme pokračovat dále specifikacemi, tak narazíme na vlajkový telefon letošního roku. Je zde už Snapdragon 855, 12 GB RAM, 512GB úložiště, 5G modem a hlavní 12 + 13 Mpx fotoaparát na zádech. Přední kamerka kupodivu zcela chybí a stejně tak i slot pro SIM kartu, takže je zde pouze eSIM. U takto utěsněného telefonu nepřekvapí, že voděodolnost už nechybí. 

Na zařízení se budeme moci podívat blíže prý na veletrhu MWC za měsíc, avšak upozorňuji, že jde skutečně jen o koncept. Vivo zatím rozhodně neplánuje a podobné zařízení vyrábět a prodávat.  


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.