Nově uniklé OnePlus 8 Lite bude návratem značky do střední třídy Vypadá jako chystané Samsungy

09.12.2019 17:21 / od Michal Šrajer
Xiaomi Redmi Note 8 Pro
  • @OnLeaks nám přináší první informace kolem OnePlus 8 Lite včetně kvalitních renderů.
  • Telefon má být návratem do střední třídy s cenovkou výrazně nižší než OnePlus 7T.
  • Módní průstřel uprostřed čela nechybí a stejně tak dva fotoaparáty na zádech + ToF senzor.

Už je tomu více jak 4 roky od představení prvního a prozatím posledního telefonu střední třídy z dílen OnePlus. Telefon nesl jméno OnePlus X a šlo o tak velký propadák, že se výrobce této kategorii vyhýbal, jak jen mohl. Časy se ovšem mění, OnePlus je dnes jinou společností a kategorie vyšší střední třídy je dost možná tou nejpopulárnější třídou telefonů. Je tedy jasné, že to bude chtít OnePlus zkusit podruhé. 

Konkrétně hned za pár měsíců, kdy se očekává představení OnePlus 8 Lite. Tento telefon dnes unikl na renderech ze známého zdroje @OnLeaks a zcela upřímně mě telefon zatím zklamal. Zepředu můžeme vidět rovný displej s malým průstřelem pro přední kamerku uprostřed čela. To mi nevadí, byť už to silně zavání telefony Samsung pro rok 2020. OnePlus 8 Lite vypadá velice podobně a bohužel vypadá stejně také zadní strana. 


Zde je v levém horním rohu zaoblených skleněných velký obdélníkový modul fotoaparátů, který telefon očividně ani nepotřebuje. Čočky hlavního a sekundárního foťáku jsou totiž daleko menší než černý modul, takže je tu tak velké sklo čistě kvůli design. Designu, který je úplně stejný jako u Honoru V30 nebo nespočtu telefonů Galaxy pro rok 2020. Začínám se bát, že polovina trhu bude vypadat příští rok úplně stejně.  

Vzhled telefonu je pro mě zkrátka zklamáním, jelikož se mi vážně nelíbí myšlenka, že celé portfolio Samsungu a polovina vlajkových telefonů od ostatních výrobců bude vypadat stejně. Přibývající uniky a rendery tomu však stále častěji napovídají. Mimochodem můžeme z obrázků vyčíst také přítomnost tradičních tlačítek a přepínače zvukových profilů, USB-C a chybějící 3,5mm jack.  

Dále má nabídnout telefon OLED displej o velikosti 6,4” až 6,5” s pouze 60 Hz. Pokud jde o celkové rozměry hovoříme o 159.2 x 74 x 8.6 mm těle. Jakékoli další údaje a specifikace jsou neznámy. Přitom právě volba procesoru vzhledem ke konečné ceně ovlivní prodeje nejvíce. To byl kámen úrazu u OnePlus X. Bude chtít OnePlus nabídnou konkurenci pro Honor a Xiaomi s vlakových procesorem, ale jinde ořezanou výbavou, nebo zvolí celkově skvělou výbavu se slabším procesorem? A bude telefon skutečně střední třídy, nebo zapadne cenovkou nad 10 tisíc k vyšší střední třídě až budget vlajce? Na odpovědi si budeme muset ještě počkat. Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.