Nové Huawei Watch GT jsou chytré hodinky, které vydrží až dva týdny na jedno nabití Zároveň ovšem Huawei odhodil systém od Googlu

17.10.2018 15:00 / od Michal Šrajer
/Photos/HONOR_8X_3.jpg
  • Cena těchto elegantních hodinek se přitom vešla pod 6 tisíc korun
  • Huawei nasadil také nově svůj vlastní systém OS Lite, díky němuž vydrží hodinky až dva týdny běžného používání na jedno nabití
  • Watch GT nabídnou bohatou výbavu s GPS, NFC, voděodolnost či senzor srdečního tepu

Po kroku špatným směrem, kterým se ukázaly být Watch 2, udělal Huawei letos opět krok kupředu. Spolu s novým Matem 20 Pro představil výrobce již třetí generaci svých chytrých hodinek, jež změnily jméno na Watch GT. Nová hodinky jsou bez pochyb krokem správným směrem, a to obzvláště po stránce designu. Jsou tenčí než předchozí Watch 2, mají voděodolnost do 5 ATM a vypadají elegantněji. Konstrukce je přitom z nerezové oceli a můžete si vybrat z řady 22mm řemínků. Pokud se vám ale nebude žádný líbit, je možné využít i jakýkoli tradiční řemínek z hodinářství. 

Hlavní hvězdou je zde samozřejmě kruhový 1,39palcový AMOLED displej. Vedle něj jsou poté napravo dvě ovládací tlačítka. Jedno tlačítko slouží pro potvrzování a druhé vás zase vždy vrátí zpět na ciferník. Těch bude pochopitelně široký výběr a je možná stahovat další. Místo tu mají bezesporu také notifikace z telefonu a řada monitorovacích s cvičebních funkcí. Hodinkám nechybí ani NFC pro placení, GPS (GLONASS i Beidou)či senzor srdečního tepu. 

Nenajdeme v nich ovšem typicky Wear OS od Googlu. Huawei namísto toho vytvořil vlastní systém OS Lite, který má být plynulý, ale zároveň minimálně náročný na nový procesor Snapdragon 3100. Díky tomu mají hodinky vydržet až dva týdny běžného používání na jedno nabití. Dokonce i při zapnutém neustálém monitorování aktivit, GPS, senzoru srdečního tepu a nepřetržitě zapnutém displeji mají hodinky vydržet 22 hodin. Pokud však naopak všechny tyto věci povypínáte, má se výdrž prodloužit na neuvěřitelný jeden měsíc

Maximální výdrž Watch GT činí neuvěřitelný jeden měsíc na jedno nabití!Výdrži pomáhá hodně také umělá inteligence, která je protkána celým systémem. Hodinky se tak naučí vaše zvyky - kde se většinou v dané hodiny pohybujete, kdy cvičíte a podobně. Na základě těchto informací poté upraví své fungování, takže se hodinky sami přepínají mezi úsporným a výkonným módem automaticky sami. Hodinek můžete propojit s Androidem i iOS, stačí si pouze stáhnout appku od Huawei. Nepůjde si ovšem stahovat aplikace třetích stran. Huawei ani neplánuje, že by se daly stahovat v budoucnu a vše si drží hezky blízko u těla. Stejně by se však určitě mnoho vývojářů nehrnulo do vyvíjení aplikací na další platformu s malým počtem uživatelů.  

V podstatě by se tedy dalo říct, že Huawei Watch GT je spíše je takový nadupaný chytrý náramek, na němž si můžete přečíst notifikace a vypadá skutečně jako elegantní tradiční hodinky. Rozhodně jde o něco, co by mohlo nespočet lidí zaujmout. Obzvláště když vám řeknu, že stříbrný model stojí 5,7 tisíc korun a sportovnější černá verze necelých 6 tisíc. To je dost dobrá nabídka a osobně se nemohu dočkat, až si nové hodinky vyzkouším.  


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.