Nové chytré hodinky a náramky od Samsungu jsou šité na míru sportovcům Otočná luneta z hodinek skutečně zmizela

21.02.2019 14:49 / od Michal Šrajer
Huawei Watch GT 2
  • Galaxy Watch Actvie jsou kompaktní hodinky s GPS, měřením srdečního tlaku, voděodolností a Tizen OS s One UI
  • Galaxy Fit je poté voděodolný chytrý náramek s týdenní výdrží a AMOLED displejem
  • Je tu však také Galaxy Fit e, jenž je menší, osekanou a daleko levnější verzí Galaxy Fit

Galaxy Watch Active

Společně s telefony představil včera Samsungu také pár zajímavých produktů z kategorie wearables. Předně se jedná o chytré hodinky Galaxy Watch Active, jež jsou určeny pro sportovce. Jedná se tedy o nástupce loňských Gear Sport, avšak je zde mnoho změn. Předně jsou hodinky výrazně menší, tenčí a lehčí. To ovšem znamená, že se musel také výrazně změnit AMOLED displej. Ten má nyní jen 1,1 palců a  výrazně tenčí rámečky. Bohužel je však obětí nového vzhledu otočná luneta, která byla vždy největší předností hodinek od Samsungu

Namísto nyní se nyní hodinky ovládají jen dotykově a dvojicí tlačítek na pravém boku. S absencí lunety muselo jít ruku v ruce také upravení uživatelského prostředí Tizenu 4.0, které se jmenuje stejně jako u telefonů One UI. Te se chlubí nově sadou virtuálních trenérů, které vám pomohou s tréninkem i relaxací. Pořád můžete přes hodinky rovněž volat, diktovat zprávy, ovládat hudbu přes Spotify, dostávat notifikace a podobně.  

Nové je také měření krevního tlaku, ale to bohužel funguje jen v pěti zemích. Česko jednou z nich samozřejmě není. Nechybí měření stresu, voděodolnost do 5 ATM, NFC, Wi-Fi, A-GPS/GLONASS či 230mAh baterie. Jak dlouho hodinky ovšem na jedno nabití vydrží Samsung zatím neprozradil, ale potěší tradiční bezdrátové nabíjení, takže už nepotřebujete speciální kolébku. Dále nesmíme opomenout asistenta Bixby nebo vyměnitelné 20mm řemínky

Galaxy Watch Active můžete spárovat s jakýmkoli telefonem s 1,5 GB RAM a Androidem 5.0 a vyšší. Případně lze propojit také iPhone 5 s iOS 9.0 a vyšší. Pokud jde o cenu, tak je novinka na poměry hodinek od Samsungu dost levná. Hodinky vás přijdou na 6 499 Kč a v prodeji budou od 29. březnaGalaxy Fit a Galaxy Fit e

To však není vše. Dále představil Samsung také dvojici chytrých náramků. Zatímco Watch Active jsou pro sportovce, kteří chtějí stále funkce chytrých hodinek, tak náramky Galaxy Fit a Galaxy Fit e jsou dělány pro ty, kterým jde čistě o sport a nic jiného. Začneme nejprve náramkem Galaxy Fit, který má silnější procesor a více RAM paměti.  

Dále má tento model 0,95palcový AMOLED displej s rozlišením 240 x 120 pixelů. Nechybí Bluetooth, senzor srdečního tepu, akcelometr či gyroskop. Baterie má 120 mAh a s její pomocí by měl náramek vydržet týden na jedno nabití. Voděodolnost od 5 ATM pak nepřekvapí a kompatibilita je se všemi zařízením jako u Galaxy Watch Active. Avšak namísto Tizen OS je zde hloupější Realtime OS


Náramek Galaxy Fit e je poté odlehčenou variantou předchozího zařízení. Máme tu menší 0,74palcový POLED displej s rozlišením 128 x 64 pixelů, méně paměti, nižší výkon a celkově menší rozměry. Z výbavy zmizel také gyroskop a baterie má jen 70 mAh. Systém je stále Realtime OS a voděodolnost rovněž nechybí. 

Vybavenější náramek Galaxy Fit bude stát na našem trhu 2 599 Kč a koupit si jej budete moct v květnu v černé či stříbrné barvě. Ve stejnou chvíli půjde do prodeje také Galaxy Fit e za 999 Kč v černé, bílé a žluté barvě.  


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.