Nová Xperia 10 a Xperia 10 Plus jsou skoro tak vysoké telefony, jako je jejich cena Sony to nebude mít s touto "střední třídou" snadné

03.03.2019 18:00 / od Michal Šrajer
foto: techarena.cz
  • Oba telefony se chlubí novým protáhlým CinemaWide displejema a jsou vyrobeny z plastu
  • Xperia 10 má 6palcový displej, Snapdragon 630, 3 GB RAM a 2780mAh baterku
  • Xperia 10 Plus zase 6,5palcový displej, Snapdragon 636, 4 GB RAM a 3000 mAh baterku
  • Ceny ovšem činí 8 990 Kč za menší model a 10 990 Kč za vetší sestru

Krom vlajkové lodi se na MWC představila také dvojice “střední třídy” od Sony. Uvozovky u střední třídy jsou přitom na místě, jelikož Xperia 10 a Xperia 10 Plus jsou sice výbavou jasná střední třída, ale cenou se dostávají do teritoria, kde upřímně nemají co dělat. Oba telefony jsou výjimečné zejména svým CinemaWide displejem, na který Sony očividně letos sází.  

Díky tomuto 21:9 displeji dostanete tenký a vysoký telefon, na kterém je mnohem více místa pro vertikální obsah. Zároveň je dělaný na přirozenější a lepší multitasking s dvojicí aplikací najednou či sledování filmů v kino poměru 21:9. Je to rozhodně zvláštní takový displej používat, ale v jistých chvílích mi dávál smysl. Pokud ale rádi ovládáte telefon v jedné ruce, tak tady nepochodíte. 

Obzvláště u většího 6,5palcového displeje Xperie 10 Plus. Ten vypadá vlastnostmi mimochodem dost dobře a má Full HD+ rozlišení. Menší model má poté 6palcový displej. Oba telefony mají ovšem plastovou konstrukci, která nepůsobí tak dobře jako Poco, čtečka otisků prstů je na boku, nechybí USB-C, 3,5mm jack, NFC či podpora kvalitního audia. Samozřejmě pak velice, velice tenké rámečky doplňuje pouze široké čelo. Design sice vypadá zvláštně, ale v praxi jsem s ním problém neměl a dokázal bych s takovým zařízením snadno žít.  

Teď už ale zase zpět k rozdílům. Větší model je také silnější se Snapdragonem 636, 4 GB RAM a 64GB úložištěm s microSD slotem. Baterie má poté 3000 mAh a duální fotoaparát na zádech má hlavní 12Mpx senzor se světelností f/1.8 a druhý 8Mpx senzor pro rozmazání pozadí. Menší Xperia 10 pak nabízí starší Snapdragon 630, 3 GB RAM, 64GB úložiště a ještě menší 2780mAh baterku. I duální foťák je jiný s hlavním 13Mpx senzorem a světelností f/2.0 a druhým 5Mpx senzorem opět pro rozmazání pozadí.  

Ani ten hardware ale nemusí nutně znamenat zkázu, pořád jde o konstrukčně zajímavá zařízení. Vše záleží tedy na poměru k ceně, a právě tam přestává veškerá sranda. Menší Xperia 10 stojí 8 990 Kč a velká Xperia 10 Plus je na prodej za 10 990 Kč. Nechci telefony bez recenze shazovat, ale za takovou cenu mi přijdou vzhledem ke konkurenci s těží prodejné. Za tuto cenu můžete dostat hardwarově i konstrukčně daleko působivější zařízení a zajímavě protáhlý displej pak asi moc nepomůže. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.