Nová řada Motorola Moto G7 je oficiálně tady Minimálně ten nejdražší model vypadá velice zajímavě

08.02.2019 11:00 / od Michal Šrajer
/Photos/xiaomi_mi_8_lite_foto__23_.jpg
  • Nová řada čítá modely Moto G7, G7 Plus, G7 Power a G7 Play
  • Telefony sdílejí mnoho hardwarových parametrů a podobný design
  • Ceny se přitom pohybují od 7 699 Kč do 3 799 Kč

Dlouho očekávaná řada telefonů střední třídy od Motoroly je konečně oficiálně tady a potvrzuje se vše, co jsme o ní už věděli. Bohužel se však v Brazílii nepředstavil ohebný telefon, o nemž se rovněž spekulovalo. Na ten si musíme holt počkat. Všechny telefon nové řady pak nabízejí stále ikonický design, podle kterého hned poznáte, že jde o Motorolu a všechny mají také notch

Moto G7 Plus

Začneme od toho nejvybavenějšího modelu, kterým je Moto G7 Plus. Tento kousek má skleněná záda a vepředu se nachází 6,2palcový IPS displej s Full HD+ rozlišením. Notch je zde minimální, ale brada je širší stejně jako u všech telefonů řady G7. Pod displeje najdeme Snapdragon 636 se 4 GB RAM, což je solidní výbava, ale za danou cenu už jsme v dnešní době zvyklí na víc.  

64GB úložiště lze poté rozšířit microSD kartou a 3000mAh baterie podporuje rychlé 27W nabíjení skrz USB-C. Za 15 minut nabíjení prý dostanete až 12 hodin výdrže. Výhodou budou pro mnohé také stereo reproduktory Dolby Audio, což je v této třídě raritka. Nechybí rovněž NFC, prakticky čistý Android 9.0 Pie, 3,5mm jack a pochopitelně sada fotoaparátů. Vepředu je 12Mpx kamerka a vzadu duální foťák 16 + 5 Mpx se světelností f/1.7 a optickou stabilizací, což zní velice slibně.  

Cena Moto G7 Plus se vyšplhala až na 7 699 Kč, což jde přímo do souboje s dražšími verzemi Honoru 8X, Xiaomi Mi 8 Lite či ZenFonem Max Pro M2. Všechny tyto telefony mají přitom větší baterie a často i silnější hardware, ale Motorola by mohla překvapit foťákem či svými reproduktory. Má zkrátka něco unikátního co jinde za tyto peníze nenajdete.

Moto G7

Trochu dostupnější bude základní Moto G7 rovněž s 6,2palcový Full HD+ IPS displejem a minimálním notchem. Konstrukčně se jedná v podstatě o stejný telefon, jako je G7 Plus, jen je o něco horší výbava. Procesorem je zde jen Snapdragon 632 se 4 GB RAM a 64GB úložiště. Baterie má opět 3000mAh s USB-C a v notchi je přední 8Mpx kamerka. Také hlavní foťák doznal snížení na 12 + 5 Mpx, avšak tělo je stále vyrobeno ze skla a kovu. 

Moto G7 půjde do prodeje v březnu za 6 499 Kč, což je pořád v teritoriu Honoru a Xiaomi, což telefonu vzhledem k výbavě určitě moc nepomůže. Na druhou stranu je jedná minimálně vzhledově stále o krásný telefon a prakticky čistý Android či USB-C by mohlo řadu lidí také nalákat.

Moto G7 Power

Zajímavým modelem může být pak Moto G7 Power se zaměřením na výdrž. Proto tu má baterie hned 5000 mAh, čímž prý zaručuje 2,5 dne výdrže na jedno nabití. Procesorem je opět Snapdragon 632 se 4 GB RAM, avšak úložiště má už jen 32 GB. Dále sklo na zádech bylo vyměněno za akryl a je tu už pouze jeden 12Mpx foťák bez druhého senzoru. Vepředu máme 6,2palcový IPS displej, jehož rozlišení kleslo na HD+ a notch s 8Mpx kamerkou je výrazně větší.  

I tento kousek půjde do prodeje v březnu za 5 399 Kč

Moto G7 Play

Poslední a tou nejlevnější novou Motorolou je Moto G7 Play. Ta má na zádech opět akryl a displej má menší úhlopříčku 5,7palců. Rozlišení je HD+ a procesorem je Snapdragon 632. Najednou vypadá téměř dvakrát dražší Moto G7 se stejným procesorem o něco hůře, že? RAM má zde jen 2 GB a úložiště 32 GB. Baterie s 3000 mAh nepřekvapí, ve velkém notchi je 8Mpx kamerka a vzadu zase jediný 13Mpx fotoaparát. 

Stejně jako předchozí modely půjde i Moto G7 Play na trh v březnu s cenovkou 3 799 Kč


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.