Nová aktualizace "opravuje" ostření Galaxy S20 Ultra podivným způsobem Polovičaté řešení hardwarového problému

01.06.2020 10:30 / od Michal Šrajer
foto:  Samsung foto:  Samsung
  • Samsung se pokouší opět napravit špatné ostření Galaxy S20 Ultra softwarem.
  • Nová aktualizace přidává režim Close-Up Zoom, kdy musíte odstoupit dál od objektu a následně vyfotit 1,5x zoomem snímek.
  • Jedná se tedy v podstatě jen o softwarový makro režim a problémy s ostřením přetrvávají.

Galaxy S20 Ultra má problémy s ostřením na blízké vzdálenosti od prvního dne. Postupné aktualizace měly vše vyřešit, ale problém přetrvává. Hlavní fotoaparát má zkrátka až moc pixelů, moc malou hloubku ostrosti a vysokou ohniskovou vzdálenost. To všechno dohromady zapříčinilo velké problémy s ostřením na bližší vzdálenosti i za nejjasnějšího dne a s horším světlem je situace pochopitelně mnohem horší. Byť se Samsung snažil toto chování napravit, samotný inženýr pracující na S20 Ultra se nechal slyšet, že ostření nikdy neopraví softwarem, jelikož může za problémy hardware. Aktualizací objektiv a fotoaparát nezměníte

Přesto se však Samsung snaží najít stále cestu a tou nejlepší se zatím zdá být to nejjednodušší řešení, prostě nenechat lidi fotit na blízkou vzdálenost. Nová aktualizace s označením G98xxXXU2ATE6 přidá totiž do fotoaplikace novou funkci, kdy vám vyskočí v hledáčku při focení na blízkou vzdálenost nové tlačítko pro Close-Up Zoom. Po zmáčknutí tlačítka telefon digitálně zazoomuje na 1,5x zoom a pak vás začne nabádat, abyste odstoupili od foceného objektu, dokud nebude zcela zaostřen.


To je řešení Samsungu. Jděte dál a vyfoťte snímek na zoom. Jelikož jde však o digitální zoom, jedná se jinými slovy o prostý výřez z původní fotografie. Pokud byste tedy vyfotili jakýkoli detail z větší vzdálenosti a pak si jej pouze vyřízli v editoru, tak dostanete stejný snímek. Osobně se řešení nedivím, jelikož jsem přesně takovou funkci čekal, ale to nic nemění na tom, že takhle Samsung nevyřeší hardwarový problém telefonu. Hloubka ostrosti je stále příliš malá a fotit detaily výřezem není to samé jako fotit na plnou šíří objektivu, když jste fyzicky blíže objektu. Tradiční fotografie nemá jen vyšší kvalitu, ale hlavně jinou perspektivu, které výřezem zkrátka nedocílíte. Stále tedy nebudou lidé schopni vyfotit přesně ty fotky, co by chtěli a které vyfotí jinými telefony.  

Close-Up Zoom je v podstatě digitální makro režim, který vás ani nedostane tak blízko k objektu, nic jiného. Pořád lepší než nic, ale takové polovičaté řešení nelze vydávat jako opravu problémů s ostřením. Ty už nikdy nezmizí. Ostatně to ví i Samsung, proto bude mít Galaxy Note 20+ se 108Mpx senzorem u sebe tradičnější spolehlivé laserové ostření.  


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • cellbreaker-1. červen 2020

    Uvidíme, jak si ten laser s obdobným objektivem + čipem povede. Zakladní fyziku ani takto ojebat nelze.

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.