Nokia znovu představila Nokii 8.3, přidala dva levné modely a šílená sluchátka, co vydrží 155 hodin Bohužel Nokia 7.3 či 9.3 stále nikde

23. září 2020
2 min. čtení
0 videí
  • Nokia nakonec včera žádný nový dražší telefon nepředstavila.
  • Namísto toho se opět ukázala starší Nokia 8.3 5G a dva levné modely Nokia 3.4 a Nokia 2.4.
  • Krom mobilních telefonů se ukazala také dvojice bezdrátových sluchátek.

Nokia 8.3 5G

Nokia nás nakonec včera svou konferencí tak trochu zklamala. Nikde žádná Nokia 7.3 a už vůbec žádné slovo o Nokii 9.3, což jsme však čekali. Namísto toho se v podstatě znovu představila Nokia 8.3 5G, jakožto současný vrchol finské nabídky. Pokud jste už od dubna zapomněli, čemuž se nelze divit, tak Nokia 8.3 nabízí velký 6,81palcový Full HD LCD displej s pouze 60 Hz. Uvnitř zařízení je Snapdragon 765G, 6/8 GB RAM a 64/128GB úložiště. Baterie má 4500 mAh s 18W nabíjením a na zádech je soustava fotoaparátů. Hlavním je 64Mpx senzor, nechybí 12Mpx širokoúhlý fotoaparát a dvojice 2Mpx senzorů.  

Telefon půjde do prodeje už nyní na vybraných trzích za 699 dolarů za základní 6/64GB model, což nám dává 16 tisíc korun čistě v přepočtu. 128GB model stojí pak nad 18 tisíc korun. Je však pravděpodobné, že u nás by byla cena případně ještě vyšší. Více se o Nokii 8.3 5G dozvíte případně v našem předchozím preview článku.

Reklama

Nokia 3.4

Přejděme raději na první skutečně nový telefon. Nokia 3.4 designově jasně navazuje na nový vzhled nastolený Nokií 8.3. Tentokrát je však telefon vyroben z plastu, jelikož spadá do mnohem nižší třídy. Tento kousek má 6,39palcový HD displej, Snapdragon 460 a 3/4 GB RAM. Nechybí 4000 mAh baterie, hlavní 13Mpx fotoaparát, 5Mpx širokoúhlý fotoaparát a 2Mpx senzor pro rozmazání pozadí.

Tento kousek stojí oficiálně 159 eur, tedy 4 300 korunNokia 2.4

Posledním novým telefonem je ještě levnější Nokia 2.4, která už nový vzhled nepodědila. Ta má stále i výřez ve svém 6,5palcovém HD displeji. V rámci šetření je zde také stařičký procesor MediaTek Helio P22 a 2 GB RAM v základu. Můžete mít ale i 3 GB RAM. Potěší dále sice baterie s kapacitou 4500 mAh, avšak zde se bude nabíjet pomocí microUSB.

Celá výbava Nokie 2.4 pak dává smysl vzhledem k ceně 119 eur, což nám dává nějakých 3 200 korun.Sluchátka

Zároveň s telefony znovu představila Nokia také dvojice bezdrátových špuntových sluchátek. Power Earbuds mají Bluetooth 5.0 a na jedno nabití vydrží samotná sluchátka 5 hodin. Jejich hlavní výhodou je však obří krabička, ve které sídlí 3000mAh baterie. Ta dokáže dobít sluchátka prý až 30x, což nám dává dohromady až 155 hodin poslouchání. Taková výdrž, ale nebude pro každého, jelikož u bezdrátových špuntů a jejich krabiček jde hlavně o praktičnost. Sluchátka v krabičce musejí být dostatečně kompaktní, aby nepřekážela v kapse a nijak vás neomezovala. Tak obří baterie určitě negativní ovlivní výdrž i hmotnost krabičky.


Reklama

Proto možná potěší více Power Earbuds Lite, což mají být podle všeho úplně stejná sluchátka, ale s menší krabičkou vám dají dohromady maximální výdrž 35 hodin. Pro většinu lidí budou určitě právě tato sluchátka zajímavější.

Cena Power Earbuds je stanovena na 79 eur, takže za tu monstrózní výdrž baterie dáte v přepočtu skoro 2 200 korun. Oproti tomu Power Earbuds Lite stojí 59 eur, což je necelých 1 600 korun.

Reklama
Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů
  • cellbreaker-25. září 2020

    Nokia evidentně opět nabírá trajektorii Road to Perdition :( S tímhle nemá za ty ceny šanci a to ani s kvalitním prakticky čistým OS + rychlými pravidelnými updaty... Oni totiž už i BFU nejsou mnohdy takoví blbci co bývali, někteří se totiž (kupodivu ;) naučili alespoň koukat na videa, když už ne číst ;)

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.