Nokia v posledním čtvrtletí prodělala. Investice do 5G se zatím ještě nevyplácí Nyní musí společnost zabrat a využít situace na trhu

26.04.2019 15:14 / od Honza Nuc
JBL PartyBox 300
  • Nokia je v poměrně velké ztrátě oproti minulému roku
  • Mohou za to investice do sítí 5G a nevydařený kontrakt v Severní Americe
  • Pokud dokáže firma využít situace na trhu, může ze ztráty lehce vyváznout

Společnost Nokia nemá dobrý začátek roku. V prvním kvartále roku 2019 je totiž ve ztrátě 59 milionů eur (zhruba 1,5 miliardy korun) což je oproti ztrátě z minulého roku rozdíl, protože měla společnost zisk 239 milionů eur. Důvodem mají být investice do sítí 5G. Jejími největšími konkurenty jsou švédský Ericcson a čínský Huawei a za ztrátou stojí i to, že konkurenti snížili ceny. 

Dřívější předpoklady agentury Bloomberg byly, že Nokia bude v prvním čtvrtletí v zisku 282,7 miliardy eur, to se nakonec nevyplnilo. Po zveřejnění výše ztráty se propadly akcie společnosti asi o deset procent. "Někteří zákazníci přehodnocují své dodavatele ve světle obav o bezpečnost. V krátkodobém horizontu vytvářejí tlak, v dlouhodobém příležitost," vyjádřil se generální ředitel společnosti Rajeev Suri. To poukazuje na to, že pokud bude chtít Nokia na trhu s 5G sítěmi něco znamenat, musí si pospíšit a využít obav z bezpečnosti zařízení od Huawei, které nyní ve světě vládnou.

Ztrátu také prohloubil fakt, že společnosti nevyšel kontrakt v Severní Americe na prodej softwaru 5G, se kterým Nokia počítala. I tak se firmě zvýšily příjmy v prvním čtvrtletí o dvě procenta a nadále investuje do 5G sítí. Již uzavřela téměř čtyřicet kontraktů ohledně této nové technologie.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.