Nokia se chystá představit 3 nové telefony a tajemnou řadu Nokia Original Co to asi bude?

29.01.2020 15:53 / od Michal Šrajer
foto:  Nokia
  • S jistotou víme, že se na MWC představí Nokia 8.2 5G se Snapdragonem 765.
  • Dále má přijít Nokia 5.2 za pouhé 4 tisíce korun a o polovinu levnější Nokia 1.3.

Podle nejnovějších zvěstí přiveze HMD Global na veletrh MWC minimálně čtyři nové telefony, kterými pokryje široké cenové spekrum. O třech zařízení přitom víme pár informací, které za chvilku uvedu, ale nejzajímavější je rozhodně právě to tajemné čtvrté. Má jít totiž o první telefon zcela nové řady jménem “Original”, což dává prostor spekulacím. Půjde o řadu, která přijdem s něčím jako první, bude tedy originální, nebo bude odkazovat na originální telefony z minulosti? Kdo ví, nechme se překvapit. Raději si projdeme ostatní telefony, které mají už i jména.

Jako první je na řadě střední třída v podobě Nokie 8.2 5G. Tento telefon má nabídnout Snapdragon 765 s 6/8GB RAM a 128/256GB úložištěm. Displej má být typu LCD, nebo pOLED, selfie kamerka má mít 32 Mpx, baterie 3500 mAh a nemá chybět 3,5mm jack či čtečka otisků prstů. Hlavní je však fakt, že půjde o jeden z mála dostupných 5G telefonů. Cena má být totiž kolem 459 euro, což nám dává zhruba 11,5 tisíce korun.

Druhým kouskem je Nokia 5.2 s procesorem Snapdragon 632. Zde už je IPS displej zaručen a stejně tak 3/4GB RAM a 32/64GB úložiště. Na zádech bude jen duální fotoaparát s hlavním 16Mpx snímačem a 8Mpx širokoúhlý objektivem, s čímž osobně nemám problém. Stejně jsou 2Mpx makro senzory a podobně ve finále k ničemu. Přední kamerka má mít 8 Mpx. Cena je stanovena údajně na 169 euro, což je pouze něco málo přes 4 tisíce. To by dělalo z Nokie 5.2 velice konkurenceschopný telefon nižší třídy.  

Poslední je pak ultra levná Nokia 1.3 s procesorem MediaTek, 1 GB RAM a 8GB úložištěm. Zde má být jen hlavní 13Mpx fotoaparát a 5Mpx přední kamerka. Tento telefon má jít do prodeje za 79 euro, tedy ani ne 2 tisíce korun. Za takovou cenu nelze čekat zázraky.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.