Nokia prodala již 70 milionů telefonů a chystá se posílit své vlajkové lodě HMD Global se povedl opravdu pěkný restart značky

07.12.2018 12:00 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Podle HMD se prodalo za dva roky od obnovení značky Nokia již 70 milionů zařízení
  • Zároveň chce společnost příští rok nabídnout více zařízení dražších tříd
  • Později se také zaměří na vlajkové modely, rozšíření příslušenství a podobně

Nokia je dnes jen stínem své zašlé slávy, ale přesto musíme všichni nad její reinkarnací smeknout. HMD Global vzalo mrtvou značku a udělalo z ní během dvou let pátého největšího výrobce telefonů v Evropě. Za tu dobu se už stihlo prodat krásných 70 milionů zařízení, což je na tak malou společnost velký úspěch. Jde vidět, že značka má stále obrovskou sílu a lidé se k ní rádi vracejí.  

To však není pochopitelně to jediné. Každý telefon je stále lepší a lepší, avšak HMD si je stále vědomo svých rezerv. Pozice v nižší a střední třídě je již pevně stanovena, ale ve vyšší třídě Nokia zatím moc nefiguruje. To se má však začít měnit počínaje rokem 2019. Přijít má pochopitelně Nokia 9 PureView s pěti fotoaparáty na zádech a doprovod jí budou postupně dělat i další dražší zařízení. Jako je třeba nedávno představená Nokia 8.1

Zároveň se chce Nokia stát opět leaderem v oblasti nabízených inovací a posílit hodlá také své vlajkové portfolio. To všechno se však naplno rozjede až v roce 2020 a 2021. Fanoušky určitě také potěší zpráva, že chce vybudovat HMD kolem značky živější online komunitu a chce zařídit lepší servis. Zároveň se má razantně posílit nabídka originálního příslušenství.  

Jen pro zajímavost pak HMD také potvrdilo, že hodlá pokračovat ve stanoveném označování telefonů. Můžeme tedy očekávat Nokii 7.2, Nokii 2.3 a tak dále. To jsem zvědav, co se stane, až dojdeme k devítce. Jen aby nás jednou zase nečekala Nokia 7.991. Stejně tak zůstane také čistý Android One a zaměření na aktualizace. Nezbývá tedy, něž popřát Nokii hodně štěstí. Osobně jim držím palce a nemohu se dočkat dalších zařízení. Jen málokterý výrobce má totiž tak ukázkový přístup k softwarové podpoře všech svých zařízení bez ohledu na cenu. Jen tak dál. 


Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.