Nokia přeskočí generaci. Vlajková Nokia 9.2 přinese přepracované fotoaparáty Snapdragon 865 je naštěstí prakticky zaručen

27.01.2020 15:14 / od Michal Šrajer
foto:  Nokia foto:  Nokia
  • Nokia nechce po loňské vlajce opakovat své chyby a tak si dá s vlajkovým model menší pauzu.
  • Přijít má až Nokia 9.2 se Snapdragonem 865 a tradičnější soustavou fotoaparátů.
  • Zároveň se chce společnost zaměřit více na úspěch na evropském trhu.

Už delší dobu víme, že HMD Global odložilo svou další vlajkovou Nokii z loňska až na letošní rok. Původně se měla Nokia 9.1 představit koncem února na veletrhu MWC 2020, avšak krátce na to se objevily zprávy, že se dočkáme telefonu až někdy v létě. Nokia má přitom přeskočit jednu generaci a přijít rovnou s Nokií 9.2. Důvod delšího odkladu je přitom prostý, tentokrát chce Nokia nasadit stejně jako ostatní výrobci Snapdragon 865, za což chválím.

Velice slibně zní také dnešní novinka, která tyto spekulace opět potvrzuje z dalších zdrojů. Především se má však Nokia tentokrát rozloučit se společností Light, která vytvořila fotoaparáty pro Nokii 9 PureView. Nokii se totiž nelíbí, že se telefon nedočkal žádné podpory, co se týče vylepšování a aktualizací fotoaparátů. Pětice snímačů je totiž komplexním řešením a pojí jej software, který má pod palcem pouze Light a samotná Nokia tak nemůže fotoaparát vlastního telefonu vylepšovat. A všichni dobře víme, že zrovna Nokia 9 péči potřebovala jako sůl.

Proto se má tentokrát Nokia rozhodnout pro tradičnější přístup. Tentokrát se má obrátit na Sony a využije tedy nové mnoha-megapixelové senzory. Dokonce i vepředu by měla být 32 až 48Mpx selfie kamerka. Dále se máme těšit dle zdrojů na velice tenké rámečky a bezdrátové nabíjení, ale 3,5mm jack zůstane v zapomění.

Co mě pak těší nejvíc, údajně se má Nokia vrátit k myšlence původní Nokia 8. Chce nabídnout opět dostupnou vlajku, jejíž cena by neměla překročit 600 euro, tedy 15 tisíc korun. Žádné zdražování nás tedy nečeká a břemeno zajímavé ale neefektivní technolgoie foťáků bude pryč. Velice dobře zní také zprávy, že Nokia mění svou strategii prodeje a chce se více soustřadit na domácí evropský trh, což by mohlo vést k cenově atraktivnějším telefonů. Najednou se začínám na Nokii 9.2 opět alespoň maličko těšit.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.