Nokia nadále bojuje o život. Nokia 9.3 PureView a další se mají opět odkládat Vyjde vůbec někdy?

09.06.2020 18:00 / od Michal Šrajer
foto:  Nokia
 • Dle serveru NokiaPowerUser nás čeká další odložení hned trojice telefonů Nokia.
 • Až v posledním čtvrtletí letošního roku se máme dočkat Nokie 7.3 a 6.3.
 • Především je to však zároveň také už po čtvrté, co se odkládá vlajková Nokia 9.3.

Telefony řady Nokia 7 a 6 patří pravidelně mezi ty nejpopulárnější zařízení výrobce. Loni však ani tyto řady nezazářily a svůj kříž si sebou nesou i do letošního roku. Nokia velice zaostává, co se vydávání telefonů týče, což nevěstí nic dobrého vzhledem k faktu, že výrobce je na tom ziskem už stejně jako v roce 2017, kdy přišel po letech opět na trh telefonů a začínal od nuly. 

Na jaře představená Nokia 8.3 5G zatím stále nikde a Nokia o ní nadále mlčí, přičemž situace kolem pandemie zkomplikovala vývoj zbytku portfolia. Podle nejnovější zpráv se tak máme dočkat Nokie 7.3 a 6.3 až v posledním čtvrtletí letošního roku, tedy nejdříve v říjnu. To není pro společnost vůbec dobrá zpráva a bude se muset hodně snažit, aby se vrátila zpět do sedla. Tentokrát už postarší hardware za velké peníze s nostalgickým jménem stačit nebude. Ostatně i Nokia 8.3 5G v přepočtu za 16 tisíc korun, to nejmodernější, má stále obří LCD displej a čtečku otisků na zádech (ani není na boku). 

Co je však ještě horší, to odložení se týká prý také dnes už bájné Nokie 9.3 PureView, která tak nabírá už minimálně čtvrtý odklad. Do nedávna jsme měli za to, že se ukáže na přelomu srpna a září, avšak očividně si budeme muset počkat ještě déle. Ve finále budeme rádi, když Nokia vůbec nějaký telefon vydá, což je velice smutné. Pamatuji si, jak jsem byl plný nadšení a očekávání v roce 2017, když se značka vrátila a měla za sebou kostrbatou, ale solidní první generaci svých telefonů. Dnes je však Nokia zpět na okraji zájmu společně s Motorolou, LG a Sony.  

Pokud jde o samotné telefony, tak Nokia 9.3 má pro připomenutí nabídnout prý úžasnou soustavu pěti fotoaparátů na zádech a stejně tak přední kamerka má být špičkou. Vepředu má být poté 120Hz AMOLED displej a v útrobách Snapdragon 865. 

Dále Nokia 7.3 je zatím prý stále testována ve dvou verzích - 4G a 5G. Ještě se neví, ke které se výrobce přikloní, ale telefon má využívat v každém případě procesor z řady Snapdragon 7xx. To znamená 730G či 720G pro 4G model a jedině 765G pro 5G variantu. Což je však zvláštní, jelikož tento procesor používá už mnohem dražší Nokia 8.3. Avšak Nokia 7.3 by měla přeci jen cenou zůstat ve střední třídě. Možná má tedy 5G model zatím neznámý procesor, nebo něco od MediaTeku.  

Poslední zástupce rodinky v podobě Nokia 6.3 má mít už postarší Snapdragon 670 či 675 a čtveřici fotoaparátů na zádech. Patrně půjde o hlavní fotoaparát, širokoúhlý, makro a senzor pro rozmazání pozadí. Nic víc o telefonech nevíme. Asi je jednodušší udržet všechna tajemství pod pokličkou, když na telefonech pracujete hlemýždím tempem.


Diskuze k článku...

0 komentářů
 • denis25001@gmail.com-11. červen 2020

  Ahoj, mohl bych se zeptat, kdy měla původně vyjít Nokia 9.3?

  Odpovědět 
  • cunik.krochkroch>denis25001@gmail.com-16. červen 2020

   @denis25001@gmail.com plánuje se v prosinci 2020, jenomže to již je třetí posun. Nepřekvapí ani jaro 2021. Pořád samé spekulace. Původně to měl být podzim 2019. Jestli bys rád něco extra již tenhle rok, tak dostupnej bude Xiaomi Mi Mix 4 (cca 1 250) a již je Oppo Find X2 Lamborghini za 1700 euro.

   Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.