Nokia má zdaleka nejlepší softwarovou podporu ze všech výrobců, potvrdil to průzkum Jen tak dál

31.08.2019 06:00 / od Honza Nuc
Huawei Watch GT 2
  • Společnost HMD Global, jež vyrábí telefony Nokia, tento týden oznámila, jaké telefony dostanou aktualizaci na Android 10.
  • V pátek pak sdílela na sociálních sítích informaci, jak je úspěšná v aktualizacích svých telefonů v porovnání s jinými výrobci.

U většiny značek počítáte s tím, že čím dražší telefon bude, tím více aktualizací na něj výrobce bude uvolňovat a bezpečnostní podpora bude také delší. U levnějších modelů bývá většinou podpora poměrně chabá a po dvou letech už se s nimi nepočítá. Ne tak ale u Nokie.

Nokia totiž na sociálních sítích sdílela informaci z průzkumu společnosti Counterpoint z letošního roku, kde jde jasně vidět, jak si na tom společnost co se týče aktualizací vede. A není ani tak moc velkým překvapením, že se umístila na prvním místě se 100 procenty. Stala se tak absolutním vítězem, protože podpora zařízení Nokia je neskutečná. Je to i díky tomu, že do svých zařízení dává Nokia zcela čistý systém Android One, což aktualizace značně zlehčuje.

Jak se ale umístili další výrobci? Na druhé příčce se 93 procenty hnízdí společnost Lenovo, jež stojí za telefony Motorola taktéž s Androidem One. Třetí příčku obsadily rovnou dvě společnosti se 37 procenty - Xiaomi a Huawei. No a na posledním místě se 17 procenty skončila jihokorejská společnost Samsung. Z toho vyplývá, že ti mainstreamovější výrobci by se měli polepšit.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.