Nokia chce vydat za měsíc vlastní televizi. Pozornost by si však zasloužily telefony Televize má asi přednost před Nokií 9.1

15.11.2019 06:00 / od Michal Šrajer
JBL BAR 5.1
  • Nokia chce představit již za měsíc svou první televizi exkluzivně pro indický trh.
  • Má jít o 50palcovou 4K LED televizi s Androidem a funkcí Local Dimming.
  • Očividně si Nokia radši hraje s televizemi, než aby pořádně pracovala na Nokii 9.1, která se musela opět odložit.

Letos se spousta výrobců telefonů rozhodla, že pomalu vkročí také na trh televizorů. S vlastní sadou 4K LED televizí přišel Honor, Huawei, OnePlus, Motorola, Xiaomi už televize dělá dlouho a nyní se má přidat nečekaně také Nokia. Ta chce totiž prorazit na indickém trhu, kde je očividně hlad po velký 4K televizích. 

Nokia má už příští měsíc přijít se svou 50palcovou 4K LED televizí, jež má nabízet funkci “Local Dimming". Obrazovka si sama automaticky snižuje jas v tmavých částech obrazu pro lepší zážitek. To není samozřejmě nic nového, ale je fajn, že televize půjde s dobou. Ostatně v sobě bude mít také Android, takže nepřijde ani o oblíbené aplikace. 

Přesto si však dovolím Nokii trochu zkritizovat. Rozhodnutí udělat televizi svým způsobem chápu. Má být totiž vyrobena exkluzivně jako součást iniciativy indické vlády “Make in India” a když je na tamním trhu stále prostor, tak proč toho nevyužít. Nokia má však v současnosti jiné problémy. Ani jeden telefon nebyl letos nějaký hit, nebo telefon, který by se dal snadno každému doporučit. Konstrukčně jde vždy o kvalitní a na pohled krásné stroje, ale to je vše.

Střední třída je předražená s hardwarem, který nestačí na konkurenci, zatímco Nokia 9 dokázala zklamat i ty nejvášnivější fanoušky. Nokia ztrácí rychle zájem a nadšení lidí, které vybudovala za prvních 18 měsíců na trhu a teď už tak nějak jede na setrvačník. Proto je pro mě nelogické, že zatímco Nokia 9.1 narazila opět už potřetí v řadě na problémy s vývojem a znovu se odkládá o půl roku, tak má společnost pořád čas dělat jen tak bokem na televizi.  

Vím, že hlavní tok financí pro společnost jsou síťové prvky, 5G a hloupé telefony, ale Nokia měla po své návratu po první roce a půl skvěle nakročeno a možná i na třetí místo na evropském trhu. Teď ale postupně elán opět vyšuměl a namísto zapracování na sobě a investování do pořádných telefonů, které by mohly být i férově naceněny, se snaží Nokia radši zachránit experimenty na početném indickém trhu. V Indii se dočkají alespoň té televize, ale my v Evropě musíme čekat na další podprůměrné vybavené telefony za neumírněnou cenu.  

A to jsem ze začátku vkládal do nové Nokie velké naděje. Ta softwarová podpora je úžasná a software dělá u telefonu neskutečně moc, ale stejně tak musejí lidé nejprve mít rádi samotný hardware. Aby ocenili nový uživatelé podporu, musí je Nokia logicky nejprve nalákat a poté si je udržet kvalitou hardwaru, ale s tím má Nokia podle mě stále větší a větší problémy. Možná je nyní někdo stále se svou Nokií 7 Plus a Nokií 6 spokojen, ale až bude hledat za chvíli nový telefon, tak nenajde v portfoliu Nokie žádný stejně skvělý telefon, jako byl v době vydání ten jejich a který by se zasloužil peníze více než jiný výrobce. Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.