Nokia 9.3 se má postavit díky této vlastnosti přímo proti OnePlus 8 Pro Že by stála letos vlajka od Nokie za to?

15.04.2020 13:30 / od Michal Šrajer
foto:  Nokia
 • Po informacích o odložení Nokie 9.3 a spekulacích ohledně jejích fotoaparátů přicházejí další zprávy.
 • Dnes se dozvídáme o jejím údajném displeji, který by měl směle konkurovat OnePlus 8 Pro díky své vysoké obnovovací frekvenci.
 • Zároveň by měla mít selfie kamerka hned 48 Mpx.

V posledních dnech se začínáme o Nokii 9.3 dozvídat konečně více informací. Když pomineme opětovný odklad představení telefonu až na září letošního roku, už také víme, že zařízení nebude mít pětici fotoaparátů od společnosti Light. Plus spekulace hovoří o hlavním 64Mpx hlavním fotoaparátu z Nokie 8.3 či rovnou o 108Mpx senzoru. Ten měl být dle nedávných spekulací širokoúhlým objektivem, ale nakonec se ukazuje, že Nokia zatím jen nerozhodla, který snímač bude hlavním pro natáčení videa. Buď použije jako hlavní senzor 64Mpx fotoaparát od Sony, nebo 108Mpx foťák do Samsungu, který známe z telefonů Xiaomi. Tak či tak jsou prý výsledné výkony zatím velice slibné a foťáky jsou již ve finální fázi testování. Už se jen rozhodnout.

To všechno jsou specifikace, kterými by společně se Snapdragonem 865 telefon zdatně soupeřil i s novým OnePlus 8 Pro a světe div se, i v dalším parametru by se mohla Nokia zdatně poměřovat. Dle nejnovějších spekulací by měla Nokia 9.3 nabídnout rovněž plynulý 120Hz AMOLED displej s průstřelem pro přední 48Mpx kamerku.  

To by dělalo z Nokie jeden z nejlákavějších vlajkových telefonů pro příznivce čistého Androidu, jelikož bude mít telefon stále na zádech svůj nápis Android One. Je však otázkou, jestli to vůbec něco znamená. Osobně jsem se v posledním roce pravidelně vracel vždy na nějaký ten týden k Nokii 9 a i přes čistý Android a stále solidní hardware je různé škubání animací dodnes na pořádku dne. Xiaomi Mi 9 či Zenfone 6 běží nesrovnatelně plynuleji bez jediného zaškobrtnutí neustále. I přesto všechno se však začínám na Nokii 9.3 těšit. Jestli bude mít skutečně takové brutální specifikace, tak bude sice stát nějakých 25 tisíc, ale která vlajka s takovou výbavou letos nestojí více jak 20 tisíc korun. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
 • Marcel375-16. duben 2020

  Ako veľký fanúšik Lumií a celkovo Nokie som vždy čakal na nejaký parádny telefón. Bohužiaľ vždy Huawei/Honor dal niečo podobné a výrazne lacnejšie a lepšie. Teraz sú ale bez Googlu, ostatné značky zdraželi. Takže sa celkom teším na tento telefón, snáď ma nesklame ako Nokia 9.

  Odpovědět 
 • Jay Jiří Ptáčník-15. duben 2020

  stejně tak jak tak bude Nokia mít IPS a ne AmoLED

  Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.