Nokia 9 PureView nebude svým výkonem pro konkurenci žádnou hrozbou Snapdragon 845 už letos v nejvyšší třídě nikoho nevytrhne

19.02.2019 12:15 / od Michal Šrajer
Huawei Watch GT 2
  • Objevil se nový záznam v benchmarku Geekbench, kde vystupuje očekávaná Nokia 9
  • Zařízení má na telefon se Snapdragonem 845 a 6 GB RAM vysoké skóre v poměru k ostatním
  • Nokia se ovšem bude muset poprat už s novou generací konkurence, kde budou mnohem silnější procesory

Už je dobře známý fakt, že Nokia 9 měla vyjít původně na podzim loňského roku. Bohužel však údajně nebyla pětice hlavních fotoaparátů ještě dostatečně odladěná, a tak HMD Global představení přesunulo na veletrh MWC, jenž proběhne za pár dní. Telefon se má chlubit řadou moderních funkcí, ať už jde o ty fotoaparáty či čtečku otisků prstů v displeji, ale bohužel bude kvůli tomu osudnému odložení v jiných oblastech i výrazně zaostávat. 

Pro mnohé může být překážkou výkon, jelikož telefon bude mít s největší pravděpodobností ve svých útrobách stále ještě Snapdragon 845. To potvrzuje i dnešní výsledek benchmarku Geekbench, kde Nokia 9 vystupuje. Nutno říct, že výsledné skóre je na telefon s tímto procesorem dost vysoké a rozhodně jde vidět ukázková optimalizace.  

Uniklé výsledky nového procesoru Exynos v Galaxy S10 a Snapdragonu 855 ukazují ovšem v Geekbenchy klidně i téměř dvojnásobně vyšší skóre na jedno jádro a o čtvrtinu lepší výsledky na více jader. A to jsou jen testovací kousky. Odladěná zařízení prodávaná v obchodech budou mít určitě vyšší výkon. Navíc pak přijdou se Snapdragonem 855 zařízení od Xiaomi, OnePlus či Sony, která už atakují v AnTuTu 400 tisíc bodů a vždy vykazují ty nejlepší výsledky ze všech

Nokia tedy bude muset přesvědčit řadu lidí, aby přehlédly výrazně nižší výkon, a to nebude lehké. Je sice hezké, že nakonec se ukazuje, že bude i 6GB verze Nokie 9, ale rozhodující bude cena. Pokud bude stát nová vlajková Nokia více jak 20 tisíc korun, tak se obávám, že ani sebelepší foťáky moc lidí nepřesvědčí. Pořád dostanou velice podobná zařízení s vyšším výkonem u Xiaomi, OnePlus, Samsungu, Huawei a podobně. I tak však Nokii držím palce a doufám, že nás příjemně překvapí. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.