Nokia 6.2 a Nokia 7.2: Všechny informace, které potřebujete vědět Podrobné informace

06.09.2019 12:31 / od Honza Nuc
Huawei Watch GT 2
  • HMD Global na veletrhu IFA v Berlíně představil nové telefony Nokia 7.2 a Nokia 6.2.
  • Kromě toho ale společnost představila tři nové modely z řady

Na první pohled jsou telefony Nokia 6.2 a 7.2 v podstatě k nerozeznání. Oba telefony mají 6,3" LCD displej s kapkovitým notchem. Displej se nyní jmenuje PureDisplay a má nabídnout HDR kvalitu díky upscalingu. Z klasického obrazu by tak měly telefony vytvořit HDR bombu.

Na zadní straně mají obě zařízení tři fotoaparáty umístěné v kruhovém modulu. Pod fotoaparáty pak najdeme kapacitní čtečku otisků prstů. Na obou telefonech nalezneme také speciální tlačítko pro Google asistenta. Potěšující je také přítomnost 3,5 mm jack konektoru pro zapojení sluchátek. Co se týče dalších specifikací, telefony podporují duální SIM karty a mají slot na microSD karty. Baterii mají o kapacitě 3500 mAh a nabíjí se pomocí USB-C.

Telefony dorazily s Androidem 9, ale nejnovější Android 10 bude na telefony už brzy, protože je Nokia poměrně rychlá, co se týče aktualizací. A navíc jsou opět telefony v programu Android One, takže se softwarem nebude žádný problém.

Hlavní rozdíly mezi telefony Nokia 6.2 a Nokia 7.2

Už podle názvu byste řekli, že Nokia 7.2 bude o něco lepším telefonem. V čem ale přesně? Nokia 6.2 nabízí procesor Snapdragon 636, zatímco Noka 7.2 má v sobě Snapdragon 660. Rozdíl ve výkonu by ale neměl být nijak zvlášť dramatický. Hlavními rozdíly mezi telefony jsou především fotoaparáty na zadní straně.

Nokia 6.2 má na zádech tři fotoaparáty - hlavní 16 Mpx senzor v kombinaci s 5 Mpx senzorem hloubky ostrosti a 8 Mpx širokoúhlým senzorem. Naproti tomu Nokia 7.2 nabízí hlavní 48 Mpx senzor s technologií Quad Pixel, skládá tedy jednotlivé pixely do čtyř a vyrábí tak kvalitnější snímek. To se hodí hlavně při nočním focení. Ostatní senzory zůstávají stejné jako v nižším modelu. Na přední straně nabízí Nokia 7.2 20 Mpx selfie kamerku opět s technologií Quad Pixel. Nokia 6.2 obdržela pouze 8 Mpx selfie kamerku.

Další rozdíl můžeme pozorovat u paměti RAM. Nokia 6.2 bude na trhu nabízená s 3 nebo 4 GB RAM a 32 až 128 GB vnitřním úložištěm. Nokia 7.2 bude mít i variantu se 6 GB RAM, ta nejlevnější varianta ale bude 4/64 GB.

Recenze Nokia 7.1
Čtěte také...

Recenze Nokia 7.1


Jako poslední rozdíly můžeme jmenovat barevná provedení a to, z jakých materiálů jsou oba telefony vyrobené. Nokia 6.2 dorazí ve dvou barvách - keramická černá a keramická bílá. Nokia 7.2 pak v barvách Cyan Green, Charcoal a Ice.

Určitě všechny zajímají ceny. Nokia 6.2 začíná na 199€ (přes 5 tisíc korun) za verzi 3/32 GB a dostupná bude v Evropě v říjnu. Nokia 7.2 startuje na 299€ (zhruba 7700 korun) za variantu 4/64 GB a 349€ (9 tisíc korun) za variantu 6/128 GB. Nokia 7.2 by měla být dostupná ještě teď v září.

Nové "hloupé" telefony Nokia

HMD Global představilo také nové telefony, které bychom dnes mohli nazvat jako hloupé. Na trh se tak dostane "véčko" Nokia 2720, která podporuje 4G síť, má předinstalovaný Facebook, WhatsApp a aplikaci YouTube. Nabízí 2,8" displej a jeho cenovka je 89€ (2300 korun).

Dalším kouskem je pak Nokia 800, která je zajímavá hlavně svým vzhledem. Telefon totiž připomíná spíš tank, než telefon. Nokia 800 je vysoce odolným telefonem s certifikací IP68 a s vojenským standardem MIL-STD-810G, což zaručuje opravdu bytelný telefon. Nokia 800 bude stát 109€, tedy 2800 korun.

No a nakonec zde máme telefon Nokia 110, který je zaměřený především na děti ve věku od 6 do 12 let. S telefonem se dá telefonovat, posílat SMS, poslouchat hudbu nebo hrát legendární hru Snake. Je to tedy opravdu hloupý telefon bez možnosti připojení k internetu. I cenovka tomu odpovídá, bude stát 20€, nějakých 500 korun.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.