Noční režim na starších iPhonech? Ano, je to možné App Store vás opět dokáže částečně zachránit

02.05.2020 09:00 / od David Petrák
foto:  Apple
  • Neural Cam je aplikace, jež zvládne zdatně nahradit noční režim u starších iPhonů.
  • Nejlepší výsledky podává u modelů s optickou stabilizací, ale potěší i majitele iPhonu 6s a starších.
  • K dispozi je pro všechny iPhony s iOS 12 a vyšší za 129 Kč.

Neural Cam je aplikace umožňující pořizování lepších snímků za horších světelných podmínek na iPhonech s optickou stabilizací bez nočního režimu. Aplikace samozřejmě dokáže fungovat i na iPhonech bez stabilizace, nicméně pak bude potřeba sáhnout po stativu. V sortimentu aplikací pro iPhony se objevila v září minulého roku a za dobu své existence prošla značným vývojem. Je ale pochopitelné, že se nedají čekat výsledky jako u iPhonu 11 Pro. Tam je úroveň nočního režimu úplně někde jinde, nicméně i Neural Cam odvádí u starších iPhonů dost dobrou práci.

Po otevření aplikace na vás čeká relativně přehledná a jednoduchá fotoaplikace, se kterou se sžije úplně každý. Jednotlivé vysvětlivky ikonek můžete vidět na přiloženém obrázku.                                               

Za kratší zmínku stojí ikona pro ostření. Při špatném osvětlení má bohužel spousta telefonů trable správně zaostřit a aplikace si sama často moc dobře neporadí. Proto přijde vhod možnost manuálního ostření, abyste jí pomohli.

Určitě byste neměli na automatice nechávat ani počet snímků, ze kterých bude aplikace výslednou fotografii skládat. Změnit počet snímků můžete vlevo, hned nad ikonkou „WB“ (vyvážení bílé), kde je defaultně nastavené automatické rozpoznávání dne a šera. Při kliknutí na ikonku můžete přepínat mezi 2, 4, 8 a 12 snímky. Čím více snímků zvolíte, tím detailnější výsledná fotografie bude.

Pokud tedy chcete dosáhnout opravdu co nejlepších fotografií, zvolte 12 snímků a v horní liště vedle ikony žárovky aktivujte možnost „tripod mode“ (stativ), která nastaví maximální expoziční čas. Zároveň čím novější váš iPhone je, tím lepších výsledků s Neural Cam docílíte. Jak už jsem psal v úvodu, pokud vlastníte starší iPhone bez optické stabilizace, bude potřeba jej dát do stativu, což znamená cokoliv staršího, než je iPhone 7, vyjma 6 Plus a 6s Plus, které stabilizaci mají.

Jestliže máte třeba iPhone XS a přemýšlíte nad koupí iPhonu 11 čistě kvůli nočnímu režimu, doporučuji zakoupit právě Neural Cam, která se u iPhonu XS výsledkům 11tky blíží nejvíce. Ačkoliv se nyní nočnímu režimu v iPhonu 11 stále nevyrovná, po pár dalších aktualizacích by mohla být opět úplně někde jinde s přihlédnutím k tomu, kam se za posledních 7 měsíců posunula.

Aplikace Neural Cam je dostupná za cenu 129 Kč pro všechny iPhony se systémem iOS 12 a vyšším.

Porovnání standardní fotoaplikace a Neural Cam na iPhonu 6s.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.