Niceboy Raze 3 Guru: Design jako HomePod od Applu

Navíc s pohodovým zvukem
  • Hezký design
  • Basový režim
  • Funkce powerbanky
  • Pohodový zvuk
  • Zpoždění zvuku u videa
  • Nehraje ze všech stran

Recenze produktu...

Niceboy RAZE 3 Guru

75%
Baterie
75%
Konektivita
75%

Léto si žádá dobré reproduktory k vodě nebo na párty na zahradu nebo prostě domů. Reprák samozřejmě musí dobře hrát a bylo by fajn, kdyby i hezky vypadal. Přece jen se na stole vyjímá lépe designový kousek než nějaká ošklivá cihla. Reproduktor NiceBoy Raze 3 Guru by splnil minimálně tu designovou část. Jak je na tom ale se zvukem a co další funkce? To se dozvíte v dnešní recenzi. 

BARVA Barva Černá;
BATERIE Kapacita baterie 2500mAh; Životnost baterie (na jedno nabití) 10h;
FUNKCE Bluetooth 5.0; ; Voděodolný;
CHARAKTERISTIKA Citlivost 80dB; Frekvence 65 - 20000Hz; impedance 4Ohm; Výkon 24W;
ROZMĚRY A HMOTNOST Hmotnost 680.4g; Rozměry 90x90x110mm;
TY SOUSTAVY Počet kanálů Samostatný reproduktor; Typ soustavy Aktivní;
Přejít do katalogu


Design a konstrukce

Po vybalení z krabice na vás vykoukne bytelný reproduktor, jehož váhu hned v ruce pocítíte a budete mít pocit, že něco vydrží. No a vydržet by opravdu měl. Nejenom že mu věříte, že když spadne na zem, tak se mu nic nestane, ale má taky certifikaci IP67, takže ho klidně můžete vzít k vodě i na písčitou pláž a nevadí mu ani déšť. Jen pozor na slanou mořskou vodu, ta by mu moc dobře určitě neudělala. 

Na první pohled by si leckdo mohl reproduktor splést třeba s chytrým zařízením HomePod od Applu, protože mají lehce podobný design. HomePod je sice zaoblenější, ale jistá podobnost tady je a bylo to první, co mě po vytažení z krabice napadlo. Vnitřní reproduktory zakrývá pletená síťka, která není kovová jako u jiných reproduktorů a v ruce působí velice dobře a příjemně. Na přední straně jsou pak čtyři tlačítka pro zapnutí a vypnutí a samozřejmě pro ovládání hudby. 

No a vzadu je pod gumovou krytkou velké překvapení. K dispozici totiž máte na nabíjení reproduktoru konektor USB-C, což se často v cenovce okolo patnácti set korun nevidí. Dále zde najdeme samozřejmě konektor pro připojení AUX kabelu a dokonce i jedno plnohodnotné USB. To dokáže dobíjet váš telefon, takže se z repráku rázem stává i powerbanka, což taky každý nenabízí, a nebo do něj můžete vložit flash disk s nahranými písničkami. Jen upozorním, že Raze 3 Guru přehrává formáty MP3, Flac nebo WMA. 

Ještě se vrátím k tlačítkům hlasitosti, protože je to tady trošku jiné, než u ostatních reproduktorů. U Raze 3 Guru totiž při jednom zmáčknutí tlačítek pro zesílení nebo zeslabení přepnete písničku tam či zpět. Pokud chcete zvýšit hlasitost, je třeba tlačítko podržet. To je v podstatě opačný systém než u ostatních repráků a je třeba si na to zvyknout, pokud jste zvyklí už na něco jiného. Není to ale rozhodně mínus. 


Zvuk? Není vůbec špatný

Design a konstrukce je jedna věc, ale zvuk zase druhá a o to podstatnější. Jak tedy Raze 3 Guru hraje? Ačkoliv by se mohlo zdát, že bude mít reprák 360° zvuk, což ostatně i Niceboy na svých stránkách píše, tak tomu tak úplně není. Na jedné straně reproduktoru totiž dostáváte většinu zvuku a je tedy dobré ji mít natočenou tam, kde se zrovna budete nacházet. Druhá strana pak dodává ostatní složky hudby, a to především tu basovou. Není to tedy tak, že byste dostali stejný zvukový výstup z oněch 360 stupňů. 

Raze 3 Guru má dva režimy poslechu, které se přepínají tlačítkem na horní straně reproduktoru. Jeden klasický a druhý s funkcí MaxxBass, která by měla dodat daleko hutnější a čistší zvuk. Co se týče klasického módu, tak u něj je výraznější hlasová složka, takže se hodí spíše na poslech klasického rádia nebo obecně mluveného slova, takže podcasty, audioknížky a rozhovory obecně. 

To druhý režim by měl být dle Niceboye něco extra. Ale popravdě ne až tolik. Při zapnutí speciálního basového režimu se hudba celkově utlumí, středy jdou dolů a zvýrazní se právě ty basy. Zvuk by samozřejmě mohl být o něco lepší a možná bych ještě naboostil lehce tu basovou složku, ale není to tak zlé. Obecně jsem byl ale s přehrávanou hudbou spokojený a na doma nebo k vodě je zvuk naprosto dostačující. 

Na co musím ale rozhodně upozornit, je přehrávání zvuku z videa. Jelikož podporuje reproduktor pouze kodek SBC, tak to videa poznáte především ve zpožděném zvuku. A popravdě je tady docela dost opožděný. Pokud se díváte na naše recenze bezdrátových sluchátek tak víte, že některá sem tam opožděný zvuk u videa mají. Ale u Raze 3 Guru je to zpoždění daleko markantnější. Na sledování videí a seriálů tak zapomeňte a soustřeďte se hlavně na hudbu. Pokud chcete o zpoždění zvuku vědět víc, můžete si pustit video od Michala, ve které vysvětluje, proč se to děje. Odkaz máte samozřejmě v popisku.

 

Vyplatí se?

No a zásadní otázka na konec – vyplatí se. Podle mě ano, pokud hledáte reproduktor do patnácti stovek, který nebude mít nikterak velké rozměry a hlavně bude designovým kouskem. Potěší také funkce powerbanky a voděodolnost IP67, což často v takové cenovce standardem nebývá.  

Zvuk není úplně špatný a potěší hlavně režim s výraznějšími basy. Škoda jen toho 360stupňového zvuku, u kterého to není úplně tak, jak Niceboy říká. Pro poslech doma nebo na zahradě to bude ale bohatě stačit. No výdrž je až 10 hodin při 50procentní hlasitosti, což dává slušných 5 hodin naplno.  

Za necelých 1 500 korun je to tedy zajímavý reproduktor, na který bude spoleh.

Parametry produktu...

Barva

Barva Černá

Ty soustavy

Typ soustavy Aktivní
Počet kanálů Samostatný reproduktor

Funkce

Bluetooth 5.0;
Voděodolný Ano

Charakteristika

impedance 4Ohm
Frekvence 4Hz
Výkon 24W
Citlivost 80dB

Baterie

Kapacita baterie 80mAh
Životnost baterie (na jedno nabití) 10h

Rozměry a hmotnost

Hmotnost 680g
Rozměry 680mm

Fotogalerie produktu...

Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.