Nevěřte únikům kolem Pixelu 5. Ani Google prý ještě neví, jaké telefony chce Letos to má Google hodně těžké

07.07.2020 16:25 / od Michal Šrajer
  • Nespočet známých a ověřených leakerů dnes uklidňuje situaci kolem Pixelu 5.
  • Všichni se shodují, že telefon skutečně nebude vypadat jako na nedávných únicích.
  • Ve skutečnosti se neví vůbec nic, jelikož údajně ani samotný Google se ještě pro nic nerozhodl.

Před pár měsíci se vyjádřil sám velké šéf Googlu Sundar Pichai, že vývoj vlastního hardwaru je pro Google velice těžký a v poslední době zjišťujeme, že ani v nejmenším nepřeháněl. Google má velké problémy vůbec vydat vesměs již hotový Pixel 4a. Musel zrušit jeho větší variantu XL, zrušil dokonce údajně i jednu barevnou variantu a stejně se zatím zařízení ani nepředstavilo. O tajemném Pixelu 5 pak až škoda mluvit.

Celosvětová pandemie sice zapříčila, že Googlu už pár měsíců neunikají žádné informace či obrázky chystaných zařízení, ale zároveň se ještě více zkomplikoval už tak komplikovaný vývoj. Ostatně už dlouho víme, že kvůli současné situaci bude mít telefon letos namísto vlajkového procesoru jen Snapdragon 765 a nedávno se strhlo kolem Pixelů ještě větší pozdvižení.

Ukázaly se totiž obrázky krytu i samotného přístroje, kde můžeme vidět telefon velice podobný Pixelu 4a včetně čtečky otisků prstů na zádech. Tyto novinky však pocházely pouze ze dvou neověřených zdrojů a až moc se podali zrušenému Pixelu 4a XL. V článcích jsem tak vždycky psal, že osobně jsem ani na chvilku neuvěřil, že jde skutečně o úniky Pixelu 5. A udělal jsem dobře, protože dnes se ozvala spousta známých a ověřených leakerů, kteří situaci kolem Pixelu 5 vysvětlují.

Podle nich jsou nedávné úniky naprostý podvrh. Pixel 5 rozhodně nebude vypadat jako přelakovaný Pixel 4a. Ve skutečnosti o Pixelu 5 zatím krom procesoru nevíme vůbec nic, a to z jednoho, bohužel celkem špatného, důvodu. Není to tím, že by si Google lépe hlídal úniky, on totiž zkrátka ani ten samotný Google stále neví, co chce se svými vlajkami letos udělat. Podle Davida Ruddocka musí být prý nyní v Googlu naprostý chaos, obzvláště když navíc společnost letos opustili dva stěžejní tvůrci Pixelů, v čemž má naprostou pravdu.

Jedná se přeci jen o dost špatnou zprávu vzhledem k faktu, že se mají Pixel 5 a Pixel 5 XL představit již koncem října, avšak Google ještě nic nerozhodl. Nejsou jisté specifikace, výbava, cena, design, prostě nic. Tím pádem můžeme dělat, jako by zařízení vlastni ani neexistovalo. Je zároveň otázkou, jestli se ho takovým tempem letos vůbec dočkáme.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • Dzounas-8. červenec 2020

    Yes! Jsem rád, že ta ošklivost nebyla Pixel 5. Ať si klidně dají rok pauzu a ukážou konečně pořádný telefon. Už od dob Nexusu si říkám, že bych si telefon od Googlu pořídil a posledních pár let vyhlížím nějaký zajímavý přístroj a oni mezitím vždy přišli s tím čím příšli. Neznamená to, že jsou to špatné telefony, ale na můj vkus nemastné, neslané...

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.