Nemocný Francouz chtěl živě přenášet svou smrt. Facebook přenos zablokoval Takové vysílání je proti pravidlům sociální sítě

08.09.2020 08:00 / od Honza Nuc
foto:  FB
  • Facebook nedávno zablokoval pokus jednoho Francouze, který chtěl živě na sociální síti vysílat svou smrt.
  • Informovala o tom francouzská agenture Agence France-Press (AFP).

Sedmapadesátiletý Alain Cocq trpí nevyléčitelnou nemocí, jejímž důsledkem je to, že se Alainovi slepují tepny k sobě a tím pádem jsou po nějaké době neprůchozí. Francouz se tedy rozhodl minulý týden v pátek, že přestane přijímat potravu a léky a vše bude živě přenášet na sociální síť Facebook. Jeho čin je údajně důsledkem toho, že francouzský prezident Emmanuel Macron nemocnému muži zamítl jeho žádost o provedení eutanázie. Alain Cocq totiž chce, aby Francie dovolila lidem, kteří trpí nevyléčitelnými chorobami, zemřít, když si to přejí. Některé skupiny lidí, včetně církve, jsou však proti eutanázii z morálních důvodů.

"Cesta k osvobození začíná a věřte mi, jsem šťastný," zveřejnil na sociální síti Facebook Alain Cocq status minulý týden v pátek s tím, že snědl své poslední jídlo. Sdělil také, že jeho rozhodnutí je těžké, ale že už se rozhodl a je klidný. Svoji cestu se tak rozhodl živě vysílat na Facebooku.

Sociální sít ale jeho plány překazila a živý přenos zrušila kvůli pravidlům, která nedovolují zobrazovat sebevraždu. "I když respektujeme rozhodnutí (Alaina Cocqa) upozornit na tuto složitou otázku, po radě odborníků jsme přijali opatření, která zabránila živému vysílání na Alainově účtu," vyjádřil se mluvčí společnosti Facebook agentuře AFP.

Cocq se následně vyjádřil, že mu Facebook blokuje živé přenosy až do 8. září a vyzval své příznivce, aby se snažili tlačit na Facebook, aby rozhodnutí změnil.


Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.