Německo chce, aby Apple zpřístupnil NFC v iPhonech i pro Google Pay a další služby Zajímavý krok našeho západního souseda

21.11.2019 15:19 / od Honza Nuc
JBL BAR 5.1
  • Jablečné telefony mají k dispozici NFC od modelu iPhone 6. Stejně tak velké množství telefonů s Androidem NFC nabízí.
  • Apple však zpřístupňuje NFC čip pouze pro placení pomocí Apple Pay, kdežto Google má dostupnou aplikaci Google Pay i pro telefony s iOS.
  • Německá vláda by situaci chtěla vyřešit.

Německý výbor tamního parlamentu hlasoval v minulém týdnu pro to, aby společnost Apple zpřístupnila NFC technologii ve svých telefonech i jiným platformám. Podle zprávy agentury Reuters učinil výbor parlamentu takový krok v rámci nového zákonu proti praní špinavých peněz. Důležité je zmínit, že společnost Apple  nebyla vůbec zmíněná. Obecně jsou tyto firmy v usnesení pojmenovány jako "operátoři elektronické finanční infrastruktury". Tito operátoři by nyní měli zpřístupnit svou infrastrukturu dalším společnostem za poplatek. Nový zákon reaguje na rostoucí snahu Německa přísněji regulovat americké technologické společnosti.

Majitelé Apple telefonů mohou pomocí Apple Pay platit namísto klasických fyzických karet. Apple navíc nyní nabízí i vlastní kartu, takže určitým způsobem může konkurovat tradičním bankám. "Jsme překvapení, jak zčistajasna byla legislativa představena," vyjádřila se společnost Apple. "Obáváme se, že by návrh zákona mohl poškodit uživatelskou přívětivost, ochranu údajů i bezpečnost informací o financích," dodala.

Člověk, který je blízký vládní koalici, uvedl, že kancelář německé kancléřky Angely Merkelové navrhla výboru, aby návrh stáhl. Tento požadavek ale neprošel kvůli tomu, že v komisi byl u schvalování návrhu jednoznačný konsenzus. Uvidíme tedy, jak se situace vyvine. Zanedlouho by, pokud bude zákon schválen, musel Apple zpřístupnit NFC placení v iPhonech i pro Google a jeho Google Pay.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.