Nelze než smeknout! Xiaomi Mi 9 je vlajkový telefon s prvotřídním trojitým fotoaparátem za málo peněz Konkurence to bude mít letos těžké

20.02.2019 11:00 / od Michal Šrajer
/Photos/HONOR_8X_3.jpg
  • Telefon má daleko tenčí rámečky, čtečku otisk prstů přímo v AMOLED displeji a a mini notch
  • Nový trojitý fotoaparát nabízí 48 Mpx, optický zoom i širokoúhlý objektiv a v DxO válcuje dražší konkurenci
  • Nechybí rychlá kabelová nabíjení či nové 20W bezdrátové nabíjení
  • Cena přitom u základní 6/64GB verze začíná na 13 tisících korunách

Xiaomi si pro nás připravilo letos skutečně vlajkový klenot a podle mě by mohlo být Mi 9 stejný hit, jakým byl loni ASUS ZenFone 5z. Na první pohled byste to ovšem do Mi 9 asi neřekli. Design se skleněnými zády je velice povědomí a moc se od Mi 8 neliší. Byť je zde nová nano vrstva, která se zasloužila o nádherné barvy a duhové odlesky zad. Voděodolnost tu však opět nemáme, ale to nevadí, jiné přednosti to vynahradí. 

Tou hlavní bude určitě nový trojitý fotoaparát. Hlavní foťák má 48 Mpx a jde o stejný senzor Sony IMX586 jako u Honoru View 20, kde se velice dobře osvědčil. Tady má ovšem foťák lepší světelnost f/1.75, novou optiku, laserové ostření, a hlavně jsou tu i další foťáky. Ten druhý je 12Mpx teleobjektiv s 2násobným optickým zoomem a třetím je poprvé u Xiaomi širokoúhlý 16Mpx foťák. Bohužel však není ani jeden opticky stabilizovaný. Stejně budou ale fotky určitě skvělé. V benchmarku DxO je Mi 9 ve fotkách lepší jak iPhone XS Max i Pixel 3 a získalo vůbec nevyšší video skóre všech dob

 

Dále zaujme velký 6,39palcový Full HD+ AMOLED displej. Ten je sice větší než u poslední generace, ale telefon skoro vůbec nenarostl. Rámečky se totiž výrazně ztenčily, Xiaomi obětovalo 3D odemykání ve prospěch mini notche a je tu i optická čtečka otisků prstů v displeji. Celkově prý zabírá displej parádních 90,7 % přední strany a v tom notchi je 20 Mpx foťák. 

Co se hardwaru týče, nepřekvapí Snapdragon 855 s 6 GB RAM. Úložiště má pak 64, nebo 128 GB v závislosti na verzi. Dále je zde Bluetooth 5.0, NFC či infračervený senzor pro ovládání televize. Baterie má bohužel jen 3300 mAh, ale podporuje alespoň rychlejší 18W nabíjení skrz USB-C a hlavně je zde nové 20W bezdrátové nabíjení, které je to nejrychlejší na trhu. Na závěr je zde Android 9 Pie s MIUI 10. Škoda, že tu ovšem nenajdeme stále stereo reproduktory a stejně tu není ani 3,5mm jack. 


Xiaomi Mi 9 vypadá prostě jako velice lákavý telefon, které nemá žádné zásadní nedostatky. Vybrat si můžete z více barev, a hlavně je tu ta cena. Základní 6/64GB varianta má stát v Evropě pouze 13 tisíc korun, což je vzhledem k výbavě velice agresivní cenovka. Vyšší verze 6/128GB bude poté stát podle všeho maximálně něco málo přes 14 tisíc korun, což je pořád skvělé. Už aby nám tenhle kousek přišel na recenzi.  


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.