Nejnovější verze aplikace Google Camera vyzradila pár nových funkcí Pixelu 5 Větší model stále v nedohlednu

31.07.2020 05:00 / od Michal Šrajer
  • Poslední verze fotoaplikace Google Camera 7.5 nám poodhalila nové schopnosti fotoaparátů Pixelu 5.
  • Telefon se má naučit fotit mnohem lépe pohybující se objekty a dostane funkci audio zoom, kterou má už pár konkurentů.
  • Aplikace se zmiňuje o Pixelu 4a, Pixelu 4a 5G i Pixelu 5, avšak Pixel 5 XL je očividně letos ze hry.

Podle všeho se nám konečně blíží mílovými kroky odhalení Pixelu 4a, avšak naše oči se už přesunuly na jeho dražšího sourozence. Kolem Pixelu 5 je letos velký zmatek a v podstatě nikdo, včetně Googlu, neví, co se z telefonu nakonec vyklube. To však ještě neznamená, že nemůžeme dostávat menší střípky toho, co se chystá. Přeci jen musí Google na něčem alespoň pracovat.

Nejnovější náhled na chystanou vlajku nám tak přináší poslední verze aplikace Google Camera 7.5, kde najdeme řadu nových režimů pro Pixel 5. Předně je zde označení “Lasagna”, což má být funkce, která si bude hrát s rozmazáním pohybu. Díky ní by měl být schopen Pixel zachytit fotografie rychle se pohybujících objektů na úrovni zrcadlovek. Tyto fráze berte samozřejmě s notnou dávkou nadsázky.

Další novinkou bude audio zoom, který už dobře známe z LG a Samsungů. Jedná se o funkci, díky které telefon zaměří citlivost mikrofonů na oblast, na které zoomujete během natáčení videa, aby šel objekt zájmu stále krásně slyšet. Přidá se rovněž možnost upravovat intenzitu blesku, což je velice zajímavá funkce, která může být v praxi užitečnější, než byste si mohli myslet. Posledním přírůstkem je rychlejší sdílení videí přímo z fotoaplikace, jak už to Pixely umí s fotografiemi.

Pro zajímavost ještě doplním, že aplikace potvrzuje kódová označení všech letošních telefonů Googlu. Zastoupen je zde Pixel 4a jako sunfish, tajemný Pixel 4a 5G pod jménem bramble a nesmí chybět ani velká neznámá v podobě redfin, Pixelu 5. Podle všeho se tedy letos skutečně Pixelu 5 XL nedočkáme, což by mohlo značit velké změny pro portfolio Googlu pro příští rok.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • cellbreaker-31. červenec 2020

    Jestli bude "kvalita" jak designu, tak především hw jako doposud (monkey business style alias mixle v pixle ;), Gott mit Uns... ..a hlavně s těmi Pix(e)lami... Sebelepší fotoschopnosti to už ani náhodou nespasí (zejména, když konkurence zde sakra posílila!), zvláště v hodně neveselých časech, jenž nás s příchodem podzimu bohužel nevyhnutelně čekají :(

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.