Nejnovější únik odhaluje velké změny pro letošní Pixely od Googlu Letošní rok může být zlomový

13.07.2020 18:00 / od Michal Šrajer
  • Zmatek kolem Pixelů se opět prohlubuje díky kódu v poslední beta verzi aplikace Google.
  • Podle všeho se letos nakonec dočkáme pouze Pixel 4a, Pixelu 4a 5G a Pixelu 5.
  • To znamená, že 5G model dostane lepší procesor než jeho 4G sourozenec a Pixel 5 XL měl patrně potíže s vývojem.

Google nám neúmyslně odhalil všechny telefony, kterých se letos dočkáme a podle všeho nás čeká pár překvapení. Lidé se trochu pošťourali v nejnovější beta verzi aplikace Google a našli seznam chystaných telefonů, přičemž nám Google i ulehčil práci se zjišťováním jejich pravých jmen. Krom kódového označení byly v aplikaci vůbec poprvé zaneseny již nyní zároveň prodejní jména zařízení. 

Můžeme tedy bezpečně říct, že se dočkáme letos tří telefonů Pixel – sunfish, redfin a bramble. V řeči prodejních verzí půjde o Pixel 4a, Pixel 4a 5G a Pixel 5. To je vše. Žádný Pixel 4a XL a dokonce žádný Pixel 5 XL, což vzbuzuje mnoho otázek.

Pixel 4a bude mít totiž Snapdragon 730, ten ovšem 5G neumí. Takže 5G model bude muset mít silnější Snapdragon 765, nebo jiný novější procesor. Když už ale bude jiný procesor, srdce telefonu, nezmění se i něco jiného? Co když se z Pixelu 4a XL stal postupně v průběhu vývoje Pixel 4a 5G? Google si klidně mohl říct, že namísto pouhé větší verze může udělat rovnou větší a zároveň lepší verzi, jejíž vyšší cena by vyplnila lépe portfolio. Zároveň může jít ale o kompletně stejný telefon, jen s lepším procesorem. I tak však působí divně existence Pixelu 4a 5G, který logicky musí mít alespoň Snapdragon 765, když přesně tento procesor má mít Pixel 5.

To je jedná část nového zmatení kolem telefonu Google, ale máme tu ještě ten chybějící Pixel 5 XL. To je na tom Google letos skutečně tak špatně, že se kompletně vykašle na větší vlajku? Která se historicky prodávala vždy lépe jak menší modely? Možná Google nedokázal vymyslet nic, co by si obhájilo vyšší cenu modelu XL, a tak kompletně zařízení vyškrtl. Tak či tak nevěstí takové zmatky a změny na poslední chvíli nic dobrého.

Už dříve jsme se dozvěděli, že o Pixelu 5 nic nevíme kvůli tomu, že samotný Google nemá stále jasno, co chce letos se svými vlajkami udělat. Nabízí se tedy otázka, jestli by nebylo lepší Pixel 5 letos nevydávat. Přeci jen nepotřebujeme další tuctový telefon, který zapadne a Google si už moc propadáků nemůže dovolit. Proč rovnou chvilku nepočkat, změnit vydávací cyklus a představit Pixely 5 až v létě příštího roku?

Anketa
(hlasování ukončeno)
Co by měl podle vás Google udělat s Pixely 5?
70% Mně bude malý Pixel 5 stačit, pokud bude dobrý Celkem hlasovalo: 112
Zobrazit výsledky
Mně bude malý Pixel 5 stačit, pokud bude dobrýHlasovalo 78 (70%)
Ať dvě vlajky zahodí a udělají z Pixelu 5 nástupce XL verze, pak by mi to nevadiloHlasovalo 14 (13%)
Ať radši vzhledem k těm zmatkům letos nic nevydávají. Radši si počkámHlasovalo 20 (18%)Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.