Nejnovější detailní rendery Pixelu 5 vyvracejí předchozí zvěsti Je to ale ve skutečnosti Pixel 5?

22.08.2020 09:00 / od Honza Nuc
foto:  OnLeaks & Pricebaba
 • Google Pixel 5 je telefonem, který je po dlouhé době obestřen tajemstvím. Pořád totiž nevíme dostatek informací, což se v minulosti nestávalo.
 • Máme tak kupu spekulací ohledně specifikací. Leaker OnLeaks společně s Pricebaba ale přinesli alespoň kvalitní rendery.

Kvalitní dostupné rendery Pixelu 5 ukazují nepříliš atraktivní design. Respektive, neatraktivní design na vlajkový model telefonu. Konstrukce totiž vypadá jako u levnějšího Pixelu 4a, což znamená plastová skořápka, do které je zasazený displej. Čtečka otisků prstů je na zádech kapacitní, což už u vlajkových modelů prostě není. Ve čtvercovém modulu fotoaparátu mají být tři senzory a přisvětlovací dioda. O senzorech ale nic nevíme.

Uvnitř by měl být zřejmě procesor Qualcomm Snapdragon 765 s podporou 5G sítí a v displeji průstřel pro přední kamerku. Google tak zřejmě úplně pošle k ledu ovládání gesty a odemykání obličejem z minulého roku. Stejně s technologií byly jenom problémy.

Všechno ale může být úplně jinak. OnLeaks je sice velice důvěryhodný zdroj, ale rendery se mi stále moc nezdají. Vypadá to spíše jako by se jednalo o jiný telefon. A jaký? No přece Pixel 4a 5G. Design by dával smysl, protože je až moc nápadně podobný levnému Pixelu 4a. Je v podstatě totožný, akorát jsou zde dva fotoaparáty navíc. No a jelikož už má Google představit Pixel 4a 5G a Pixel 5 už velice brzy, dozvíme se pravdu až tehdy.

Nakonec ještě můžu zmínit, že se spekuluje o navýšené baterii na 3080 mAh. O velikosti displeje prozatím také není jasné. Některé spekulace hovoří o 5,8" a jiné zase o 6,7". V případě většího displeje bychom se ale z navýšené kapacity baterie moc netěšili, protože má mít panel 90 nebo 120Hz obnovovací frekvenci a QHD+ rozlišení. To už nějakou tu energii spořádá. 

V podstatě jsme se z renderů dozvěděli to, že se buď jedná o Pixel 4a 5G, což by nebylo zase tak špatné, nebo Pixel 5, a to už by se mi moc nelíbilo. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
 • cellbreaker-24. srpen 2020

  Pixel 4a 5G s vícekamerovým modulem? Honzo nefantazíruj :D ..i když, pravda, naděje umírá poslední a třeba se u P5 konečně dočkáme 3 plnotučných kamer :) ..kdo si na to vsadí? ;)

  Odpovědět 
 • vojtechpolak_-23. srpen 2020

  Doufám, že se nebude jednat o Google Pixel 5, byla by to škoda...

  Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.