Nejlevnější 5G telefon na trhu? Vyrobilo ho Realme Realme V5 pro ty, kteří 5G vyžadují

03.08.2020 16:30 / od Honza Nuc
  • Realme představilo nový levný model s dobrým výkonem a především s podporou sítí nové generace.
  • Za zhruba 6 tisíc korun dostanete 5G, 90Hz displej i povedený design.

Realme V5 pohání procesor Mediatek Dimensity 720 vyrobený 7nm technologií se dvěma Cortex-A76 jádry a šesti Cortex-A55, všemi taktovanými na 2 GHz. Procesoru asistuje 6 nebo 8 GB RAM v kombinaci se 128GB vnitřním úložištěm rozšiřitelným o micro SD kartu. 

Zadní strana vypadá podobně jako klasická Galaxy S20 od Samsungu, respektive modul fotoaparátu. V něm najdeme hlavní 48Mpx senzor a společnost mu dělají 8Mpx širokoúhlý senzor a makro objektiv s ostřící vzdáleností čtyři centimetry. Posledním je senzor pro měření hloubky ostrosti.. Pravděpodobně se bude jednat o stejné fotoaparáty jako v případě modelu Realme 6S, které nejsou na danou cenovku úplně špatné, ale viděli jsme je už v loňských modelech, takže žádná extra hitparáda.

Zařízení má 6,5" LCD displej s poměrem stran 20:9 a 90Hz obnovovací frekvencí. Opět to zní jako panel z Realme 6S. Pokud je to pravda, tak doufám, že Realme udělalo něco s jasem displejem, protože u modelu 6S je svítivost otřesná a na slunci nevidíte zhola nic. Snad se Realme poučilo a neobětovalo právě ten jas kvůli 90 Hz. 

Jinak v Realme V5 najdeme 5000mAh baterii s 30W rychlonabíjením, která dokáže telefon dobít z 0 na 100 procent za 65 minut. Telefon podporuje 5G sítě, má certifikaci Dolby Atmos a bude dostupný v modré, bílé a zelené barevné variantě s cenovkou startující na necelých 6 tisících korunách.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.