Nejlepší 360°kamerkou veletrhu CES je pro nás Insta360 ONE X Tohle se vážně povedlo

14.01.2019 22:00 / od Michal Šrajer
/Photos/oneplus7_colors.jpg/Photos/oneplus7_colors_small.jpg
  • Insta360 ONE X je kamerkou s jednou z nejlepších stabilizací obrazu, jakou jsme kdy viděli
  • Navíc lze natáčet až 5,7K rozlišení při 30 FPS či 3K při 100 FPS
  • Nechybí spousta režimu, skvělý slowmotion či fakt, že kamerka automaticky vymaže z videa selfie stick

360° videa začínají pomalu nabývat stále více na popularitě, a tak není divu, že bylo na CESu plno 360°kamerek. Z nich nás ovšem nejvíce zaujala jen jedna. Jmenuje se Insta360 ONE X a nabízí tolik využití, že z toho až rozbolí hlava, a to všechno navíc ve velice malém a elegantním těle.

Předně si ale řekněme, že kamerka zvládá natáčet HDR video v rozlišení 5,7K při 30 FPS, 4K při 50 FPS a 3K při 100 FPS. K tom musíme připočítat prvotřídní stabilizaci obrazu FlowState a vycházejí nám z toho záběry, které budou vypadat vždy skvěle. Podle osobních zkušeností ze stánku vám mohu dokonce potvrdit, že v přímém porovnání má ONE X o něco lepší stabilizaci než nejnovější GoPro.

Co ovšem tuhle kamerku odlišuje od jiných jsou především možnosti využití. Lze jí třeba vložit do takového gumového krytu ve tvaru rakety a házet s ní. Poté stačí před hodem zapnout jen parádní slow-motion režim a máte hned originální záběry ve skvělé kvalitě. Možná ještě působivější je ovšem fakt, že pokud kamerku nasadíte na selfie stick, tak jí dokáže ONE X kompletně vymazat ze záběru. Prakticky pak ani nejde poznat, že jste záběry natáčeli vy sami a ne někdo jiný. Dokoupit lze dále třeba i speciální selfie stick, která roztočí kamerku kolem vás a získáte tak velice zajímavý druh záběru, který jinde nanajdete. Opět přitom i zde dokáže kamerka vše vyklíčovat. 

Všechny natočené záběry můžete upravovat a stříhat okamžitě díky propojení s iOS či Androidí aplikací přímo ve svém telefonu. Nejpůsobivěji vypadá natáčení klipu, kdy můžete měnit plynule perspektivu záběru. Všechna videa, co jsme viděli, přitom vypadala skutečně fantasticky a pohráli jsme si pořádně i s onou aplikací, ve které lze dělat spoustu úprav a měnit nespočet nastavení. Kvalita samotného záznamu je dokonce na takové úrovni, že tuto kamerku využívají i různé zpravodajské společnosti nebo realitky na hlídání svých domů. 


ONE X si můžete koupit již nyní, a to za zhruba 10 až 11 tisíc korun. V tomto balení ovšem dostanete jen samotnou kamerku. K dispozici jsou i další balíčky s příslušenstvím, jako je třeba speciální selfie stick či gumová raketka, ale za ty si pochopitelně připlatíte. Nebo můžete počkat a koupit poté v klidu příslušenství od jiného výrobce, jelikož Insta360 používá standardizovaný šroub.  


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.