Nejde o vtip. Chystaná sluchátka Galaxy Buds mají vypadat jako fazole Sbohem, silikonové špunty

06.04.2020 05:00 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Třetí generace Galaxy Buds má přinést velké změny a vrátit čas o pár let zpět.
  • Samsung chce totiž použít plastový peckový design bez silikonových špuntů ve stylu AirPods.
  • Podivná sluchátka jsou však tvaru fazolí a nemají vůbec vyčnívat z ucha.

Podle nejnovější zpráv chystá Samsung velké změny pro svou řadu bezdrátových sluchátek. Galaxy Buds třetí generace půjdou ve velkém proti proudu a nabídnou design, který určitě rozpoltí publikum. Server WinFuture totiž získal 3D nákresy a data chystaných sluchátek, z nichž vznikly následně přesné rendery. Podle nich se Samsung rozloučí se silikonovými špunty a možná nám poslouchání hudby spíše zkomplikuje.

Nová sluchátka připomínají na první pohled svým tvarem ledviny či fazole, což potvrzuje i kódové označení “Bean”, čili fazole. Sluchátka jsou vyrobena z plastu a jsou tvarována univerzálně, aby sedla každému bez nutných silikonových špuntů. To znamená, že se Samsung vrátí k přístupu Applu či Huawei, kteří do teď podobné pecky také prosazovali. Avšak i samotný Apple po letech podlehl a pro své dražší AirPods Pro zvolil design se špunty, který přináší řadu výhod. 

Sluchátka se špunty jsou zpravidla pro většinu lidi pohodlnější na nošení, pevněji drží, a především poskytují lepší těsnění a dají se snadno vyměnit. Právě to těsnění může být problém, jelikož se zatím ani nehovoří o aktivním potlačení hluku. Sluchátka však mají mít tři mikrofony pro kvalitní hovory. Osobně vidím ale v tomto designu ještě další problém a nejde o to, že vypadají sluchátka hloupě. Tento design je dělán tak, aby pecky zapadly do ucha a vůbec nevyčuhovaly ven. To však zároveň znamená, že takto zaoblená kulatá sluchátka, které nikde z ucha nekoukají, bude logicky mnohem těžší také vyndávat.

Na druhou stranu jsou třetí Galaxy Buds zatím v procesu schvalování designu před masovou výrobou a neprošly kompletním testováním, takže se může vzhled trochu změnit, v což osobně doufám. Tato sluchátka mi totiž nepřijdou na pohled pohodlně a nemyslím si, že budou moc pevně sedět v různých tvarech uší. Na to, že má jít o univerzální tvar, působí velice specificky na rozdíl od AirPods. Zároveň bude skutečným problémem zmiňované těsnění nejen okolního hluku, ale také hudby, aby každý neslyšel, co vám zrovna hraje. Odvahu Samsungu však nemohu popřít a jsem zvědav, co se nakonec dostane během pro měsíců do prodeje pod jménem Galaxy Buds 3.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.