Nedostáváte notifikace po aktualizaci aplikací? Nejde o chybu, Android se mění Google se přibližuje trochu iOS

16.01.2020 10:20 / od Michal Šrajer
foto:  Google
  • Google se rozhodl, že uživatelé Androidu už nebudou dostávat notifikaci, že aplikace byla aktualizována.
  • Funkce se začala v Obchodu Play testovat už před pár měsíci, ale pak Google vše zase vrátil zpět.
  • Nyní je vše oficiální a dostane už jen notifikaci, pokud máte nějakou aktualizaci k dispozici.

Aktualizace aplikací v Androidu nejsou zcela ideální. Telefon vás neustále otravuje, že jsou nějaké aktualizace k dispozici, často musíte u některých aplikací aktualizaci stejně zapnout manuálně a aby toho nebylo málo, tak vás potom Android ještě otravuje s notifikacemi a neustálím vibrováním, že se aktualizace dokončily.  

To se však pomalu pro všechny uživatele mění. Od listopadu a verze Obchodu Play 17.4 si začalo pomalu stále víc a více uživatelů všímat, že už nedostávali notifikaci, když se dokončila aktualizace nějaké aplikace. Po krátké době se však vše uvedlo do pořádku, a tak měli všichni za to, že šlo o pouhý bug a Google chybu opravil.

Před pár dny si však začalo ještě více uživatelů všímat, že notifikace o dokončení aktualizací aplikací opět nedostávají a tentokrát už se problém nespravil. Po dnešku však už víme, že to není problém. Mluvčí Googlu potvrdil serveru androidpolice.com, že se jedná skutečně o novou funkci Obchodu Play, a nikoliv o nějaký bug. Před pár měsíci se funkce jen testovala a nyní pomalu vyšla mezi všechny uživatele.

Osobně jsem přitom za tuto novinku rád. Android a jeho neustále obtěžování ohledně aktualizací aplikací mi upřímně už dlouho leze krkem. Vážně nepotřebuji vědět, že je nějaké aktualizace k dispozici. Když je k mání, tak proč se hned nestáhne, když jsem na Wi-Fi a připojen k nabíjení? I když mám zapnuté automatické stahování aktualizací, tak stejně vyžadují občas některé aplikace pozornost a manuální schválení aktualizace.  

Takhle alespoň odpadne jedna z otravných fází, kdy byl telefon vždy zahlcen neustálím upozorňováním a vibrováním, že se aktualizace té a té aplikace dokončila. Další naprosto zbytečné upozornění, což si myslí patrně i Google. Nově tak dostanete jen případné upozornění, že jsou aktualizaci k dispozici a telefon stále zavibruje, když začne stahovat, ale poté už v notifikační liště nic nenajdete. Pokud tedy tyto notifikace již nedostáváte tak žádný strach. Nikde není chyba, takto bude jen Android nyní fungovat.  

Samozřejmě nemusíte být stejného názoru a jste rádi, když vám Android dává vědět o každém kroku, který podniká. V takovém případě máte nyní bohužel už smůlu. Bylo by samozřejmě lepší, kdyby Google jen vylepšil blokování notifikací z aplikace a celá funkce by se mohla vypnout či zapnout v nastavení Obchodu Play. Při další návštěvě Obchodu bychom dostali všichni zprávu, že se objevila tato nová funkce a zda jí chceme zapnout či nechat vypnutou. Google se však rozhodl, že funkce asi více lidí otravuje, než těší a tak rázně zakročil. Kdyby byla lidem dána volba, tak by udělal Google lépe, ale co se dá dělat.


Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.