Nebudou to jen iPhony. Apple schová pod displej kamery u všech svých zařízeních Příští rok se ještě nedočkáme

10. říjen 2020
1 min. čtení
0 videí
techarena.cz
  • Objevil se nový patent Applu poodhalující jejich chystanou technologii.
  • Pomocí ní se mohou schovat kompletně všechny senzory nutné pro Face ID pod samotný displej.
  • Není však určena jen pro iPhony 14, nasadit jí chce Apple prý v úplně všech svých zařízeních.

Tento týden už jsme se dozvěděli, že Apple bohužel ani příští rok kompletně neodstraní výřez displeje v iPhonech. Namísto toho se výřez pouze ztenčí. Žádný přechod na průstřel nás tedy definitivně nečeká, jelikož ten není pro Apple dost dobrý. Patrně přijde americkému výrobci pilulkový průstřel ošklivější než velký výřez. Nicméně to neznamená, že si chce Apple nechat výřez navždy. Právě naopak, chce přeskočit průstřely a přejít rovnou na kamerku pod displejem.

Reklama

Dle nově objeveného patentu však ani pouhá kamerka nestačí. Apple chce dát pod displej kompletně všechny přední senzory. Tím pádem by zůstalo zachováno Face ID a senzory pro detekci okolního světla a podobně by nemusely být schované v rámečku zařízení, jak je běžné. To znamená jediné, Apple by tak mohl mít ještě tenčí rámečky kolem dokola celého zařízení. Když by v nich nemuselo být už vůbec nic, tak by mohla přední plocha patřit skutečně jen displeji.

Co je však nejlepší, tak Apple si nechce toto řešení nechat pouze pro své telefony. Patent hovoří zároveň o iPadech, iMacu či MacBoocích. Všechny přístroje od Applu by přešly na extrémně tenké rámečky s jakýmikoli senzory pod displejem. Najednou tedy možná dává smysl, proč Apple namísto přechodu na průstřel šetří a nasadí později ničím neručené displeje rovnou masově u všech svých produktů. Jen musí počkat, až bude technologie dostatečně spolehlivá a levnější na výrobu.  

Reklama

Přesto bych však osobně viděl rád i v iPhonech čtečku otisků prstů na boku v zapínacím tlačítku, jako to má nový iPad Air. Taková možnost by se určitě řadě uživatelů líbila, ale z patentu je jasné, že Apple si stále stojí za tím, že budoucnost patří odemykání obličejem. Tak či tak se však prvních zařízeních se všemi senzory pod displejem dočkáme s největší pravděpodobností až v roce 2022 a ani tehdy není zaručené, že bude technologie hned v iPhonech 14. Pokud totiž Apple přejde příští rok na tenčí výřez, tak by dávalo smysl, kdyby alespoň jeden další rok měly iPhony stejný design. Tak to ostatně chodí už roky. Nemluvě o faktu, že všechny takové technologie si Apple rád nestuje nejprvé třeba v iPadech.

Reklama
Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.