Návrat Windows 10 Mobile? Britská firma připravuje telefon Emperion Nebulus Podvod, nebo realita?

19.02.2020 14:10 / od Honza Nuc
foto: techarena.cz
  • Doposud jsme si mysleli, že Windows v mobilních telefonech je už pouze minulost, ale podle nových informací tomu tak zřejmě nebude.
  • Neznámá britská společnost Emperion totiž plánuje vydat mobilní telefon s

Když se k nám zpráva o chystaném modelu Emperion Nebulus dostala, byli jsme v redakci hodně překvapení. Důležité je říct, že jsme v redakci velcí milovníci dřívějších telefonů Lumia s mobilními Windows, takže jsme nastražili uši (oči). Dost překvapivé je, že zpráva o telefonu s "okny" přichází ve chvíli, kdy Microsoft ukončil podporu Windows telefonů a obchod s aplikacemi už je taky mrtvý. Logicky tak nedává smysl vůbec přemýšlet nad tím, že by někdo chtěl vydat telefon s mrtvým operačním systémem. 

Akceptujme však, že má někdo tak šílené nápady a chce to zkusit. Telefon jako takový má mít 6,19" displej a uvnitř má tepat procesor Snapdragon 845, tedy dva roky starý vlajkový čip. Na zadní straně budou dva fotoaparáty a zřejmě se bude jednat o 13Mpx objektivy Emperion OptiX. Zajímavá je informace o 6000 mAh kapacitě baterie. Emperion Nebulus bude mít slot pro SIM kartu a microSD kartu. Překvapivé však je, že podle dostupných informací se z telefonu nebude dát volat, protože zařízení hovory nebude podporovat. To telefon degraduje na maličký "tablet" a postrádá tedy smysl.

Nejzajímavější je však sám systém. Má se jednat o Windows 10 s upraveným uživatelským prostředím a v systému mají jít spustit také aplikace ze systému Android bez žádného emulátoru. Popravdě ale netuším, jak něčeho podobného chtějí dosáhnout. Už se o něco podobného snažil Microsoft a nepovedlo se. Mám z celého telefonu pocit, že tady něco nehraje. Spíš mi přijde, že to bude klasický Android telefon s prostředím upraveným do podoby Windows a tímto způsobem na sebe chce firma Emperion pouze upoutat pozornost. Navíc firma nemá ani vlastní web.  Dělat v dnešní době telefon s Windows je totiž sebevražda.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.