Návrat do minulosti. Red Dead Redemption 2 bude uloženo na dvou Blu-ray discích Vyměňování disků během hraní nás naštěstí nečeká

23.10.2018 13:00 / od Michal Šrajer
/Photos/HONOR_8X_3.jpg
  • Jeden slouží k přímé instalaci dat a druhý pro hraní a dodatečná data
  • Pokud si hru stáhnete na PS4 zabere vám dokonce téměř 150 GB dat
  • Westernový počin od Rockstar zabere více jak 100 GB místa a tak bylo nutné rozdělit instalaci na dva disky

Pamatujete si na dobu, kdy byly hry v jednu chvíli už tak velké, že jim nestačil jen jeden disk? Inu, vypadá to, že stejně jako v módě a dalších věcech, tak i v této oblasti se trendy opět vracejí. Horečně očekávaný westernový epos Red Dead Redemption 2 se bude totiž podle dostupných informacích skutečně prodávat hned se dvěma Blu-ray disky. Není se však čemu divit. Jde o nevídaně komplexní a obrovskou hru, přičemž už nějaký ten pátek víme, že vám z disku novinka od Rockstaru zabere více jak 100 GB. Rozdělení hry na dva disky není tedy překvapením, ale nemusíte se bát, úplné retro to nebude. Nemusíte totiž uprostřed hry vyměnit disk. Jeden je pouze instalační a druhu slouží pro hraní a dodatečné instalace. 

V každém případě bude ovšem drtivá většina uživatelů stejně hru stahovat přes internet, takže nejde o tak závažnou věc. Přesto může být i pro konzolové hráče, kteří si mohou hru stáhnout už nyní, nutnost instalace obřího balíčku dat překážkou. Většina konzolí má totiž stále jen 500GB disk, takže budeme muset buď vymazat pár her, nebo už konečně zainvestovat do většího disku. Na Xboxu One to ještě půjde, hra si ukousne 107 GB, avšak PlayStation 4 je na tom hůře. Stáhnout musíte nejdříve 99 GB dat a poté se při instalaci zabere navíc dalších 50 GB k tomu. Téměř třetinu disku vám tak může zabrat jen Red Dead Redemption 2. Myslím však, že vzhledem k prvním ohlasům se ta oběť vyplatí. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.