Nástupce Motoroly One bude úplně jiný než předchůdce Motorola mění svou strategii

05.04.2019 11:05 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Letos čeká portfolio Motoroly pár pořádných změn, jelikož výrobce vylepšit poměr ceny/výkon
  • Nástupce Motoroly One má být tedy letos výrazně levnější, ale bohužel také mnohé obětuje
  • Tělo bude z plastu, displej menší a rámečky kolem něj širší

Motorola mění letos potichu svou strategii. Řada Moto G7 nabízí letos mnohem lepší poměr cena/výkon, pravděpodobně se ořeže vlajková rodinka Moto Z a mnohem větší prostor dostanou modely One s čistým Androidem One. Do toho zapadají i dnešní rendery a uniklé specifikace nástupce loňské Motoroly One (P30 Play v Číně)

Loni odhalila Motorola svůj model One s čistým Androidem a prémiovým skleněným tělem s tenkými rámečky, avšak telefon nebyl zas tak dobře vybavený, a především byl až moc drahý. Letos se ovšem výrobce soustřední na mnohem lepší poměr ceny a výkonu, takže se nástupce tohoto modelu na první pohled vlastně spíše zhoršuje. 


Z obrázků lze snadno vyčíst, že se nám letos u Motoroly P40 Play sice výrazně zmenší notch, ale rámečky jako takovou mají být mnohem širší. Mimochodem zmizel nápis Motorola v bradě. Širší rámečky pak doplňuje přechod na oblejší plastové tělo a displej se má smrsknout na 5,6 palců. Na zádech je stále v logu výrobce čtečka otisků prstů a nelze zapomenout ani na 13Mpx fotoaparát, který doplňuje ještě senzor pro rozmazání pozadí. Velké retro je pak podle všeho reproduktor umístěný vespod na zádech. Nemá chybět ani Android One, 3,5mm jack, ale namísto USB-C zde má být starší microUSB

Zbytek výbavy už prozatím neznáme, ale má být údajně minimálně stejný jako u předchůdce. Původní Motorola One stála původně nemalých 7,5 tisíce korun, zatímco její plastový nástupce má přijít na trh maximálně za nějakých 5 tisíc korun. To je výrazný rozdíl, avšak pořád nebude podle mě stačit na úspěch. I v této cenovce jsou dnes na pohled hezčí zařízení a rozhodne tedy zejména hardware. Motorola si tedy udělala pravděpodobně jen místo ve vyšší střední třídě, kam mají přijí modely One Vision.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.