Náhradní operační systém za Windows a Android by mohl Huawei nasadit do koncem roku Zatím v Číne, Evropa bude následovat

23.05.2019 14:56 / od Honza Nuc
foto:  Huawei
  • Už několik dní sledujeme kauzu mezi Spojenými státy a čínskou společností Huawei, která se nyní v USA ocitla na černé listině
  • Kvůli tomu v budoucnosti zřejmě nebude moct využívat služeb od Googlu, tedy ani jejich operační systém
  • Huawei ale šest let vyvíjela svůj alternativní operační systém, který údajně dokáže do telefonů nasadit do konce roku 2019

"Připravili jsme svůj vlastní operační systém. Pokud by se stalo, že už nebudeme moct využívat tyto systémy (Android a Windows), tak budeme připraveni," vyjádřil se výkonný ředitel Huawei Richard Yu pro server CNBC s tím, že by mohli svůj vlastní systém dát do jejich zařízení už koncem letošního roku.

Globální verzi systému by pak mohlo Huawei vypustit mezi uživatele už v prvním nebo druhém čtvrtletí příštího roku. Hlavní je pro firmu vyřešit instalaci aplikací, protože by už neměla mít možnost využívat obchodu Google Play. Chce tak rozvinout svůj obchod AppGallery a jedná s vývojáři, aby své aplikace do obchodu nahrávali. Taktéž jedná s jinými službou nabízející aplikace - se službou Aptoide. Nicméně podle Richarda Yu není cesta vlastního obchodu s aplikacemi preferovaná.

"Nechceme to dělat, ale budeme muset kvůli americké vládě. Myslím si, že celá věc nebude špatná pouze pro nás, ale také pro americké společnosti, protože podporujeme americký byznys a teď budeme muset všechno dělat na vlastní pěst," řekl Yu a dodal: "Nechceme to dělat, ale nemáme žádnou jinou možnost, nemáme na výběr."

Prozatím není jasné, jak  bude Huawei schopné vůbec představit nové produkty, protože s firmou přestal spolupracovat i výrobce procesorů Intel a také firma ARM, jejíž součástky jsou v každém procesoru. Procesory Exynos, Snapdragon, Kirin i procesory od Applu využívají architekturu a technologii právě od ARM. Uvidíme tedy, jak se s tím Huawei vypořádá.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.