Nadešel čas inovací. Microsoft zavírá své kamenné prodejny Nečekaný konec

28.06.2020 09:00 / od Michal Šrajer
  • Microsoft hodlá definitivně zavřít všechny své kamenné prodejny.
  • Namísto nich se bude společnost soustředit na inovativní přístup k servisu na dálku, který se jim ověřil v době pandemie.
  • Microsoftu zůstane jen hrstka lokací, ze kterých udělá nová zážitková centra.

U nás moc prodejny gigantů jako Microsoft, Apple či Google neznáme, jelikož se společnostem nevyplatí v tak velké míře vstoupit na náš trh, avšak Microsoft očividně už nevidí hodnotu kamenných prodejen téměř nikde. Sám viceprezident poboček Microsoft Store David Porter oznámil na LinkedIn, že drtivá většina obchodů Microsoftu se tímto uzavírá. 

Jedním z hlavních podnětů pro tuto změnu je COVID-19, avšak ne z důvodů, které si můžete myslet. Podle všeho jen Microsoft zjistil, že se o většinu svých zákazníků dokáže postarat bez fyzického místa. Dle Portera se zvládli zaměstnanci o zákazníky a veškeré jejich problémy výborně postarat i ze svých domovů na dálku. Připočítejme k tomu v posledním roce dramatický nárůst online prodejů přes Microsoft.com, Xbox a další platformy a najednou dává zavření obchodů perfektní smysl. 

Porter doplňuje, že je to výborná příležitost inovovat a pokusit se přijít s pro zákazníky přívětivějším a pohodlnějším servisem. Tato změna bude mít přitom několik etap. Nejprve dostanou dosavadní zaměstnanci prodejen možnost pracovat buď v kancelářích Microsoftu, nebo z domova. Následně se ve velkém posílí telefonický a online servis, přičemž se zavedou i nové služby, jako speciální videohovory jeden na jednoho s poradcem v Microsoftu, který vám pomůže třeba s objednávkou, vašimi problémy či výběrem přístroje.  

Jediné lokace, které si Microsoft ponechá, se budou nacházet logicky v domovském Redmondu, Londýně, New Yorku a Sydney. Úmyslně jsem však zvolil označení lokace. Už totiž nepůjde o prodejny, předělají se na výstavní “zážitková centra”, kde si budou moci lidé vyzkoušet nejmodernější technologie Microsoftu včetně rozšířené reality, budou se zde konat přednášky a podobně. Jedná se tedy o obrovskou změnu a jsem zvědav, jestli se tento novátorský tah Microsoftu v budoucnosti vyplatí. Letos a příští rok možná ano, ale z dlouhoudobého hlediska už je to jiná otázka. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.