Naděje na lepší zítřky. Xperia 5 Plus má mít ohromující fotoaparáty Nové Sony začíná vypadat velice dobře

03.02.2020 06:30 / od Michal Šrajer
JBL BAR 5.1
  • Budoucí vlajková Xperia dostane velkou baterii a zároveň i velké fotoaparáty.
  • Nový 12Mpx senzor má být o velikosti 1/1.5, čímž by měl větší pixely jak Galaxy S20.
  • Dočkat se máme také obřího 64Mpx senzoru či periskopického zoomu.

Xperia 5 Plus, nebo Xperia 1.1, nebo jakkoli se rozhone Sony novou vlajku pojmenovat, začíná vypadat velice slibně. Začátkem týdne jsme se dozvěděli, že se má i vlajkové Sony dočkat konečně velké baterie o kapacitě 4400 mAh. To je největší baterka, která kdy ve vlajkové Xperii byla. Nyní však dostáváme rovněž informace o fotoaparátech na zádech telefonu, které ve mně vzbuzují další nadšení.

Xperia 5 Plus má mít nový hlavní 12Mpx senzor, z něhož jsme opravdu hodně nadšený, pokud jsou informace skutečně pravdivé. Nejprve trochu kontextu. Galaxy S20 má mít nový 12Mpx foťák Sony IMX 555, který má pixely o velikosti 1,8 mikrometrů. To jsou dost velké pixely, což znamená také fyzicky velký senzor. Odhad velikosti senzoru v Samsungu je zhruba 1/1.7”. Xperia má však využívat ještě větší 12Mpx senzor, jehož rozměry činí 1/1.5”. Číslo je sice menší, ale fyzická velikost by byla větší, však víte... Zlomky. 


Nic méně při této velikosti a rozlišení bychom se dívali u Sony na fotoaparát s pixely většími jak 2.0 mikrometry, možná i větší jak 2.2 mikrometry. To znamená, že by Xperia stála s jejich velikostí rovnou proti Galaxy S20 Ultra, a ne Galaxy S20/Galaxy S20+, ale nepotřebuje k tomu 108 Mpx a spojování 9 pixelů do jednoho. To by bylo samozřejmě fantastické, ale i kdyby tam byl nakonec jen stejný senzor jako v Galaxy S20, byl by to velký skok. Teď už jen dohnat software, který Xperiím stále dost škodil i loni.  

Druhým foťákem má být navíc 64Mpx senzor o velikosti hlavního foťáku v Galaxy S20. Jeho účel je však neznámý. Dále tu má být ToF senzor a poté periskopický zoom s optickou stabilizací, což znamená 5x zoom nebo víc. Největší zklamáním je bohužel můj oblíbený 12Mpx širokoúhlý foťák, jelikož jeho rozměry mají být velice malé. Kde je ovšem pravda se dozvíme až za měsíc na veletrhu MWC 2020.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.