Na západ ne! Xiaomi Mi 10 Ultra a Redmi K30 Ultra zůstanou pouze v Číně Najednou dávají nízké ceny smysl

12.08.2020 14:00 / od Michal Šrajer
techarena.cz
  • Včera představené modely Mi 10 Ultra a K30 Ultra vyvoly v mnoha lidech naději, že se dočkáme bezkonkurenčně vybavených telefonů.
  • Dnes se ovšem nechalo samotné Xiaomi slyšet, že ani jeden z modelů nemá v plánu na západě prodávat.

Nadšení kolem včerejšího odhalení Xiaomi Mi 10 Ultra a Redmi K30 Ultra může velice rychle zase opadnout. Zejména Mi 10 Ultra je specifikacemi velice impozantní přístroj, ale už jeho cena vzbuzovala otázky. 20 tisíc korun v základní verzi po přepočtu s daní znělo až moc dobře a tyto obavy potvrdilo následně Redmi K30 Ultra. To je totiž jen vylepšenou verzí u nás prodávaného Poco F2 Pro, avšak K30 Ultra stojí dle přepočtu s daní jen 7,7 tisíc korun. Cena by však měla být u lepšího telefonu logicky o něco větší. Procesor MediaTek by mohl cenu trochu srazit, ale pořád by nemohla být nižší.

Tím pádem musíme stejné cenové meřítko přehodit také na Mi 10 Ultra, které by tak u nás stálo v základu minimálně něco málo přes 30 tisíc korun. Tak drahý telefon by se však Xiaomi na západě po zkušenostech s původním Mi 10 Pro moc neprodával a tím pádem dává smysl rozhodnutí společnosti ohledně dostupnosti. 

Server gsmarena.com kontaktoval Xiaomi ohledně informací o dostupnosti a ceně na západě a Xiaomi odpovědělo. Podle jejich vyjádření není zatím v plánu vydání Mi 10 Ultra a K30 Ultra na západě a je vysoce nepravděpodobně, že k němu vůbec někdy dojde. Zároveň Xiaomi ihned vyvrátilo, že by přišel jeden z telefonů k nám pod jménem Poco, jako tomu bylo u Redmi K30 Pro. Tím pádem už dávají smysl i ty ceny, které jsou zkrátka dělány čistě na míru pro čínský trh.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • cellbreaker-13. srpen 2020

    Toho potenciálního Poco F2 Ultra je škoda...

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.