Na trh míří Xperia 8 s procesorem Snapdragon 630 a protáhlým CinemaWide displejem Dostupná bude pouze v Japonsku

08.10.2019 13:01 / od Honza Nuc
foto:  Sony
  • Na trh míří další telefon z díly Sony, tentokrát Xperia s číslovkou 8 v názvu. Nabídne opět displej v poměru stran 21:9.
  • Jedná se především o zařízení střední třídy, které bud Sony prodávat ve své domovině, tedy Japonsku.

Sony Xperia 8 nabízí displej v poměru stran 21:9 a úhlopříčkou 6 palců, který kryje odolné sklíčko Gorilla Glass 6. Rozlišení displeje je Full HD+. Bohužel nemá telefon OLED displej, nýbrž "jen" LCD. Každopádně u Sony bývají zobrazovače i tak hezké.

Co se týče rozměrů, jedná se opět o podlouhlý telefon, jehož rozměry jsou 158x69x8,1 mm a váha 170 gramů. Na boku telefonu nalezneme tolik oblíbenou čtečku otisků prstů, která bývá u Sony opravdu rychlá. No a nesmíme zapomenout, že boky zařízení jsou citlivé na tlak, což známe už z Xperie 1 a 5. Na zádech je pak duální fotoaparát s hlavním 12 Mpx senzorem se světelností f/1.8 a širokoúhlým 8 Mpx objektivem se světelností f/2.4.

Uvnitř Xperie 8 tepe procesor Snapdragon 630 v kombinaci se 4 GB RAM a 64 GB vnitřním úložištěm rozšiřitelným o microSD karty. Baterie není nijak zvlášť závratná a i když Sony umí s baterií poměrně kouzlit, 2760 mAh není nijak mnoho. Každopádně zvládne 18W rychlonabíjení. Za zmínku stojí odolnost IP 65/68. No a nezmizel z telefonu 3,5 mm jack a najdeme zde taky NFC či notifikační diodu.

Sony Xperia 8 bude na konci října za 505$, což je v přepočtu zhruba 14 200 korun s daní. Telefonu se však dočkají jen v Japonsku, takže u nás takto drahou Xperii 8 nenajdete a upřímně, my jsme za to rádi. Stejně by za tuto cenu neprorazila.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.