MSI Bravo 15 je dostupný a nabušený herní laptop v režii AMD A i cenou rozhodně zaujme

10.08.2020 12:00 / od Petr Kubec
  • I díky nižším cenám AMD se takhle skvělá kombinace hardwaru dokáže vmáčknout pod třicet tisíc korun.
  • Dá se očekávat, že konkurenci jeho přítomnost minimálně zabolí, navíc svou 7nm technologií představuje další facku Intelu.

Kategorie herních notebooků je obvykle relativně vyvážená, málokdy se najde stroj, který by svým výkonem nějak zvlášť vystupoval. Daleko větší šance je, že jej výrobce nadhodnotí a on tak upadne v zapomnění. To však není případ MSI Bravo 15, za ten by bylo zcela fér žádat i trošku víc, než 25 990 korun. Kromě skvělého výkonu, který poskytuje šestijádrový procesor AMD Ryzen 5 4600H, vyráběný novou 7nm technologií, dosahující v Core Bostu k frekvenci až 4 GHz, nezklame v žádném případě ani grafika AMD Radeon RX 5300M s 3 GB DDR6 paměti, a 8 GB DDR4 RAM už jen dokresluje představu vykonné herní mašiny. O FPSka ve hrách tak nebude problém, dle testů zvládá notebook na vysoké detaily i novější hry (Forza Horizon 4, Shadow of the Tomb Raider) při minimálně 60 snímcích za sekundu.

Samozřejmě nejde jen o výkon, ale i o ostratní funkce, které mohou jinak skvělou kombinaci potopit. Rozlišení displeje je zde klasicky Full HD, více ostatně ani není potřeba. S úhlopříčkou 15,6 palců a váhou pod dvě kila se pak Bravo řadí i k těm lépe přenosným kouskům. Škoda ovšem je, že displej má obnovovací frekvenci pouze 60Hz, osobně bych raději víc, ale za cenu cenu to stále není nutně nevýhoda. Podsvícená klávesnice rozhodně není na škodu a své využití má stejně tak i 720p webkamera, u které bych očekával spíše horší kvalitu, ale je tam, to u herních notebooků během posledních měsíců není v žádném případě samozřejmost.


V neposlední řadě se krátce podíváme na konektivitu. Ani zde se nedočkáme zklamání, MSI Bravo 15 nabízí dvě USB 3.2 Gen 1, dvě USB-C, HDMI, LAN a kombinovaný 3,5 mm jack. Nabíjení přes USB-C není možné, bohužel se v téhle cenovce vždy musí někde ušetřit, v našem případě v displeji a zde. Na druhou stranu nabízí notebook prý přelomové chlazení, které rozhodně na papíře vypadá zajímavě, a i při největší zátěži jej udrží chladný. Výdrž baterie výrobce slibuje až 7 hodin, to však nanejvýš při sledování staženého filmu. Spolu s novou WiFi 6 a nějakou tou kancelářskou prací, bych čekal spíše výdrž kolem 5 hodin, ale u herních notebooků se moc velká výdrž nečeká.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.