Motorola Razr 5G má nový fotoaparát, hardware a uhlazenější design A také stále vysokou cenu

10.09.2020 14:00 / od Michal Šrajer
techarena.cz
  • Motorola neudělala u druhé generace ohebného Razru moc drastické změny.
  • Design je trochu elegantnější, hardware modernizován se Snapdragonem 765G a fotoaparát daleko lepší.
  • Hlavní silou zařízení je však stále menší externí displej, který je díky novějšímu softwaru opět daleko praktičtější.

Po Samsungu přispěchala také Motorola s druhou generací svého ohebného telefonu. Razr 5G je nástupcem loňského véčka s ohebným displejem a na první pohled byste patrně moc velkých rozdílů asi nenašli. Telefon má téměř stejné rozměry, tvary a displej má opět masivní rámečky, výřez a ikonickou bradu. Nejen pod kapotou se však změny přeci jen udály.

Předně je v telefonu nyní Snapdragon 765G s 8 GB RAM a 256GB úložištěm. Telefon tak zaručeně poběží plynuleji a rychleji jak jeho předchůdce. Brada zařízení je nově zaoblená, spodek telefonu se předělal a čtečka otisků prstů je nyní na zádech v logu výrobce, a ne přímo v bradě. Namísto plastu jsou záda tentokrát ze skla a telefon dostal 48Mpx fotoaparát s optickou stabilizací, světelností f/1.7 a laserovým ostřením. Přední kamerka ve výřezu má poté 20 Mpx.

6,2palcový pOLED displej s rozlišením 2142 x 876 pixelů zůstává stejný jako loni, ale pant telefonu byl lehce upraven. Ohyb má být daleko plynulejší, tišší a jelikož se skládá z méně částí, tak by měl i více vydržet. Konkrétně Motorola prezentuje až 200 tisíc ohybů, což je 5 let, pokud byste telefon každý den stokrát otevřeli.V ideálním případě však nebudete muset ani tak často Razr otevřít. Motorola se totiž soustředila opět na externí 2,7palcový gOLED panel s rozlišením 800 x 600 pixelů. Ten je bezesporu největší výhodou Razru oproti Samsungu. Tento dotykový panel je nově mnohem použitelnější, jelikož na něm můžete používat téměř všechny aplikace jako na hlavním displeji. Můžete číst e-maily, zprávy, otevřít fotoaplikaci, prohlížeč, galerii, kalkulačku, kalendář, YouTube či poznámky. Dokonce můžete na mini displeji i psát na titěrné klávesnici či spíše formou hlasového diktování. Právě díky tomu, že lze telefon prakticky kompletně obsloužit menším energeticky daleko méně náročným displejem, Motorola doufá, že se prodlouží výdrž letos o něco větší 2800mAh baterie s 15W nabíjením.

Motorola Raz 5G se dostane na vybrané trhy ve třech barvách na podzim letošního roku. Cena byla přitom stanovena na 1 399 dolarů, což nám dává s daní 38 tisíc korun. Česká cena a dostupnost jsou však zatím tajemstvím, které nám snad Motorola ale brzy vyzradí.


Diskuze k článku...

0 komentářů
  • cellbreaker-10. září 2020

    Za mě teda furt jen ta Balada o potraceném děckovi - vol. 2...

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.